Slovakkias tahetakse jahipidamist keelata

Slovakkias tahetakse jahipidamist keelata

2032
Foto: Flickr

Slovakkias tahab liberaal-konservatiivne erakond PS/Spolu ära keelata jahipidamise, millele ministeerium on tugevalt vastu.

Põllumajandusminister Gabriela Matečná kritiseerib opositsioonikoalitsiooni, mis tuli hiljuti välja sooviga keelata riigis täielikult jahipidamine. Matečná rõhutas, et jahipidamine on pikaajaline traditsioon ja looduskaitse osa ning jahimehed aitavad loodust tasakaalus hoida ja haigusi, nt seakatku, tõrjuda, teatab Slovakkia põllumajandusministeerium.

PS/Spolu partei saadik ja tuntud ökoloog Michal Wiezik avaldas sotsiaalvõrgustikus, et toetab Slovakkia üleriigilist jahipidamise keelustamist. Hiljem parandas ta oma sõnavõttu, et ta ei kavatse kindlasti jahipidamist häirida, küll aga tahaks näha, et hundijahi küttimismaht oleks null.

Ministeerium on seisukohal, et jahipidamist ei saa keelustada, sest sellel oleks tõsised tagajärjed Slovakkia kodanikele, põllumajandusele, loodusele ja veterinaar- ja toiduohutusele.

Minister selgitas, et jahimehed täidavad olulisi riigi ülesandeid. „Näiteks tegelevad jahimehed ohtlike ulukihaiguste ja võõrliikide tõkestamisega, mis võivad meie loomaliike ohustada. Samuti aitavad jahimehed kaitsta põlde ja metsi liigsete ulukikahjustuste eest, säilitada tasakaalu ulukipopulatsioonis ja aretada jahikoeratõuge jpm. Jahindus on oluline osa ka meie ajaloost ja traditsioonidest ning jahimees tagab ulukitele ka toidupoolist ning hoolitseb keskkonna eest kogu aasta vältel. Seetõttu peame erakonna jahipidamise keelamise ettepanekut täiesti ekslikuks,” selgitas Matečná.