Selle aasta loomaks sai ilves

Selle aasta loomaks sai ilves

8625
Foto: Flickr

Eesti Looduskaitse Seltsi jõulukonverentsil kuulutati aasta loomaks 2018 ilves.

Ilves on Eesti metsades elav kaslane, kes on meil küll laialt levinud, kuid kelle olemasolu jääb tema madala arvukuse ja varjatud eluviisi tõttu enamasti märkamatuks.

Eestis on ilves jahiuluk, keda lubatakse küttida vastavalt populatsiooni arvukusele. Tänavu on juba teist aastat järjest ilvesejaht keelatud madala arvukuse tõttu.

Juba viiendat aastat valib lai ring loodushuvilisi ja loodusharidusega seotud institutsioone aasta looma. Aasta looma tegemisi korraldab ja jälgib MTÜ Aasta looma toimkond ning sellega seonduvaid uudiseid näeb aasta jooksul SIIT. Samuti kajastab Eesti Jahimeeste Selts aasta looma tegemisi oma kodulehel.

Aasta jooksul toimub aasta loomaga seoses mitmeid ettevõtmisi – ilvesele paigaldatakse rajakaamera, toimuvad traditsiooniliselt luule- ja fotokonkurss jms.

Aasta loom on loomaliigile antav aunimetus, mille valimist Eestis korraldab MTÜ Aasta Loom koostöös Eesti Terioloogia Seltsi, Eesti Looduskaitse Seltsi, Eesti Jahimeeste Seltsi, Tallinna Loomaaia, Erametsakeskuse ja Eesti Loodusmuuseumiga.