Selgusid parimad laskurid

Selgusid parimad laskurid

1718
Jaan Balodise mälestusvõistlus 2019. Foto: EJS

Jaanikese lasketiirus toimus möödunud nädalavahetusel Jaan Balodise mälestusvõistlus.

Kokku oli registreerunud 43 võistlejat, nende seas nii eestlasi, leedulasi, lätlasi ja soomlasi.

Traditsiooniline võitlus jagunes kaheks: õppejaht ja võistlus. Õppejaht toimus kolmel päeval, võistlused kahel päeval. Õppejahil tabati 15 põtra ja paar hirve.

Vintrelva harjutuses sai kasutada ainult Barnauli padrunitehase toodangut ja sileraudse relva harjutuses Zala Arms padrunitehase toodangut. Laskemoon väljastati laskuritele kohapeal korraldajate poolt tasuta. Lasti liikuvaid märke (nn Euroopa siga ja olümpia siga). Mõlemas relvaharjutuses olid ka dupleed.

Võistlustel sooritati kokku 3000 lasku nii vint kui sileraudsetest relvadest. Meeskondlikus arvestuses võitis vintraudsete meeskonnast Pühaste kütid (kuhu kuulusid Mait Mägi, Arvi Mägi, Henri Pikk ja Meelis Mäg) ja Läti meeskond (koosseisus Vilnis Veitners, Aivars Delveris, Martins Turkopulis, Rolands Klava) sileraudse harjutuses.

Sileraudse jahirelva harjutuses võitis lätlane Basens Mareks, kes tõestas võistluse kõrget taset kogudes sileraudsest relvast 384 silma, jäädes võimalikust maksimumtulemusest ainult 16 punkti kaugusele. Teiseks tuli Argo Saagpakk ja kolmandaks Kalle Ahu.

Vintraudsete harjutuses saavutas üldvõidu Argo Saagpakk, teiseks tuli Hillar Loot ja kolmandaks Mait Mägi. Kõiki võistlustulemusi saab vaadata siit.

Endine Kütiliini nime kandnud võistlus toimus juba 13. korda, kuid alates 2018. aastast nimetati see ümber Jaan Balodise mälestusvõistluseks, et mälestada jahimehe, ettevõtja ning kohaliku elu edendajana tuntud Jaan Balodist.