Selgusid parimad aasta linnu jäädvustajad sõnas ja pildis

Selgusid parimad aasta linnu jäädvustajad sõnas ja pildis

466
"Pimeduse saabudes". Foto: Remo Savisaar

Eesti Ornitoloogiaühing kutsus käesoleva aasta lindu metskurvitsat jäädvustama nii sõnas kui pildis. Täna Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuses toimuval suurel linnuõhtul antakse üle auhinnad parimate fotode ja lühijuttude autoritele.

Aasta linnu fotovõistlusel sai esimese koha Remo Savisaar foto “Pimeduse saabudes” eest. Teise koha pälvis Tauri Pärna fotoga “Kuramaaž” ja kolmanda koha Mati Puum fotoga “Metskurvits pesal”.

Foto- ja videovõistlusele laekus 22 autorilt kokku 34 tööd, neist kolm videoklippi. Žürii, koosseisus loodusfotograaf ja loomaaia loodushariduse spetsialist Heiko Kruusi, loodusfotograaf Val Rajasaar, Keskkonnaagentuuri ja Matsalu rõngastuskeskuse spetsialist Kaarel Kaisel, Eesti Ornitoloogiaühingu juhataja Kaarel Võhandu ning aasta linnu foto- ja videovõistluse koordinaator Tarmo Mikussaar, otsustas välja anda kolm auhinda fotode üldarvestuses. Videote vähesuse ja kesise taseme tõttu otsustas žürii videote kategoorias auhinnad jätta välja andmata.

Aasta linnu jutuvõistlusel said auhinnad Nora Eelmaa loo “Arno ja daamid”, Aleksander Marmor loo “Karu asemel metskurvits”, Lukas Voldemar Süld loo “Mina – metskurvits”, Arabella Antons loo “Tähistaeva eredaim täht” ning Katariina Kilk loo “Tabamatu” eest. Eriauhinna pälvis Laurits Mägi jutu “Kohtumine metskurvitsaga” eest.

Jutuvõistlusele laekus 18 lühilugu, neist pooled täiskasvanutelt ja pooled õpilastelt. Žürii, koosseisus Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse vanemteadur Elle-Mari Talivee, Tallinna Ülikooli kultuuriteaduse üliõpilane Iris Eelmaa, Tartu Ülikooli kirjanduse doktorant Hegely Klaus ja aasta linnu projekti eestvedaja Jaanus Aua, otsustas välja anda ühe auhinna igas vanuserühmas ja ühe eriauhinna. Parimad jutud ilmuvad ajakirja Eesti Loodus 2023. aasta numbrites.

Eesti Ornitoloogiaühing teeb kokkuvõtte metskurvitsa aastast, autasustab võistluste parimaid ning tutvustab järgmise aasta lindu 6. detsembril kell 18.30 algaval suurel linnuõhtul Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuses.

Aasta linnu foto- ja videovõistlust ning jutuvõistlust korraldas Eesti Ornitoloogiaühing, toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus. Auhinnad panid välja ka loodusfotograafid Arne Ader ja Urmas Tartes, Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseum ning ajakiri Eesti Loodus.