Selgusid aasta linnu tuttpüti parimad digijoonistajad

Selgusid aasta linnu tuttpüti parimad digijoonistajad

1302
11-14-aastaste I koht - Jolanda Heero.

Suurel linnuõhtul tunnustas Eesti Ornitoloogiaühing parimaid aasta linnu tuttpüti digijoonistajaid.

Teisipäeval, 8. detsembril sel aastal veebis toimunud traditsioonilisel suurel linnuõhtul tunnustas Eesti Ornitoloogiaühing parimaid aasta linnu joonistajaid. Eesti Ornitoloogiaühingu ning Haridus- ja Noorteameti korraldatud aasta linnu joonistusvõistlusele olid digikultuuriaasta puhul oodatud digijoonistused. Hindamisele pääses kokku 958 tööd erinevatest paikadest üle Eesti.

Kuni 10-aastaste osalejate hulgas nimetas joonistusvõistluse žürii esikoha vääriliseks Albert Linna, teise koha sai Evelina Matjušenko ja kolmanda koha Jesenia Svarts.

Vanuserühmas 11–14-aastased pälvis esimese koha Jolanda Heero, teise koha Anna Latõševa ja kolmanda koha Mia Lootsar.

15–19-aastaste vanuserühmas hindas žürii esimese koha vääriliseks Tähe Leen Metsoja, teisele kohale Eva Liisa Rebase ja kolmandale Stefani Freitoki.

Vanemate kui 19-aastaste seas tunnustati esikohaga Neeme Mölli, teise kohaga Reet Rea-Smythi ja kolmandaga Annely Päsokit.

Kõige rohkem töid oli kahes nooremas vanuserühmas: kuni 10-aastased osalejad esitasid 468 pilti ning 11–14-aastastelt osalejatelt laekus 386 pilti. Kõige noorem osaleja oli kaheaastane ning kõige vanem 62-aastane.

Saabunud töid hindas žürii neljas vanuserühmas. Žüriis osalesid Markus Toompere Tartu Kunstnike Liidust, kunstnik-kujundaja Margot Sakson, ornitoloogid Pelle Mellov ja Leho Luigujõe ning Triinu Kadastik Haridus- ja Noorteametist.

“Soovin eriti esile tõsta noorema vanuserühma joonistusi, mille hulgas oli kunstilisest vaatenurgast väga eeskujulikke töid,” lausus žüriiliige Markus Toompere. “Kõrgemates kunsti õppeasutustes pingutatakse ja nähakse vaeva, et selliseid tulemusi täiskasvanutelt saada.” Samuti tõid žüriiliikmed välja, et tuttpütte oli kujutatud mitmesugustes tegevustes ja poosides ning osalejate loomingulisus pakkus žüriile piltide sirvimisel ja hindamisel rohkelt põnevust.

Aasta linnu tuttpüti digijoonistusvõistluse parimaid töid saab vaadata SIIN.

Eesti Ornitoloogiaühing tänab kõiki osalejaid, juhendajaid ja digijoonistusvõistluse toimumisele kaasaaitajaid!

Suure linnuõhtu salvestust saab järele vaadata Tartu Ülikooli televisiooni lehel.