Sel nädalal toimub metsarahva päev

Sel nädalal toimub metsarahva päev

734
Marko Vinni lastele metsloomi tutvustamas. Foto: erakogu

18. septembril toimub esimest korda üle Eesti metsarahva päev, mille raames saab tutvuda metsaeluga. Oma programmiga osaleb ka Ida-Viru jahimeeste selts.

Metsarahva päev on üle-eestiline üritustesari, mille eesmärgiks on tutvustada Eesti elanikele metsaelu ning metsaga seotud tegevusi ja ettevõtteid. Päev on loodud neile, kes soovivad teada rohkem Eesti metsast ja selle hoidmisest. Päeva jooksul on võimalik tutvuda metsanduse erinevate tegevuste ja valdkondadega.

Ida-Viru jahimeeste selts pakub Metsarahva päeval külalistele mitmekülgset programmi alustades vibujahist, erinevatest loengutest, Konju lasketiiru tutvustusest kuni demo laskmiseni jahirelvadest.

Programm:

10:00 – Avame ukse salapäraste loomade maailma
11:00 – 13:00 Loeng “Metsloomade aastaring metsas” – Peeter Hussar ja Vahur Sepp
13:00 – 15:00 Adavere Meat ja Linnamäe lihatööstuse uluki saaduste degusteerimine. Ringkäik Konju lasketiirus ja tänapäevase esmakäitlushoone presenteerimine.
15:00 – 17:00 Loeng “Jäljed metsas, kes, kus ja kuidas” – Peeter Hussar ja Vahur Sepp
18:00 – Sulgeme uksed salapäraste loomade maailmas

Lisategevused:

  • Konju lasketiiru ja tänapäevase ulukite esmakäitlusruumi tutvustus
  • Vibujaht – saab lasta vibu
  • Demolaskmine jahirelvadest
  • Adavere Meat ja Linnamäe grilli ulukitoodete degusteerimine

Metsarahva päeval ootavad endale huvilisi külla Eesti kogenumad metsamehed ja metsaühistud, jahimehed ja metsandust õpetavad koolid, sh Eesti Maaülikool ja Luua Metsanduskool. Lisaks jagab tarkusi metsas toimetamiseks Eesti Kaitseliit.

Tegevusi leidub igas Eesti maakonnas nii maal kui ka linnade lähedal. Valikus on programme peredele ja ka sügavama huviga täiskasvanutele. Päeva jooksul on võimalus omandada tarkusi metsas hakkama saamisest, metsa hoidmisest, puidu väärindamisest ning Eesti metsa loodusest ja ajaloost.

Käesoleval aastal toimub metsarahva päev esimest korda, kuid loodatakse sellest luua iga-aastase traditsiooni.

Vaata lähemalt ürituse kohta siit.