Sel jahihooajal on kütitud 25 karu

Sel jahihooajal on kütitud 25 karu

901
Karujahi peamine eesmärk on vältida ja ennetada karude tekitatud kahjusid. Foto: Siim Õunapi rajakaamera

Pruunkaru jahihooaeg algas möödunud nädalal ning selle ajaga on Eestis kokku kütitud 25 pruunkaru.

9. augusti seisuga on kütitud 6 karu Ida-Virumaal ja Lääne-Virumaal, 5 Tartumaal, 3 Jõgevamaal, 2 Harju- ja Järvamaal ning 1 Läänemaal.

Tabel: Keskkonnaamet

Keskkonnaamet andis tänavu loa 90 karu küttimiseks. Kuus küttimisluba jäeti esialgu reservi, et suunata need hiljem vajadusel uutesse kahjustuskolletesse.

Karude arvukus on viimastel aastatel Eestis suurenenud, 2021. aasta sügisel hinnati karude arvu ligi 1000 isendini. Selle tulemusel on karu levikuala laienenud ja arvukus tõusnud ka Lõuna-Eestis. Üha sagedamini on karude teed inimestega ristunud, see on tekitanud nii elevust kui hirmu.

Peamiselt kipuvad karud rüüstama mesitarusid, harvem murdma kariloomi või lõhkuma silopalle. 2021. aastal rüüstasid karud kokku pea 800 mesitaru. Palju selliseid juhtumeid oli piirkondades, kus karud olid n-ö uustulnukad ja ennetusmeetmete rakendamine ei ole inimestel veel harjumuseks saanud.

Karujahi peamine eesmärk on vältida ja ennetada karude tekitatud kahjusid. Lisaks aitab see kaasa ka karude inimpelglikkuse säilimisele. Karujahti võib Eestis pidada kuni oktoobri lõpuni.

JAGA