Seakatk tõstis taas pead

Seakatk tõstis taas pead

1886
Foto: Flickr

Viimasel ajal on mitmes Eesti piirkonnas taas sigade Aafrika katku leitud ja Eesti jahimeeste seltsi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul tähendab see, et valvsust ei tohi kaotada, kirjutab Sakala.

Jahimehed surusid metssigade arvukuse etteantud piiridesse ja hõreasustus kindlustas möödunud aastal seakatku vähenemise. Juulist novembrini ei diagnoositud aktiivset viirust, leiti vaid metssigu, kelle organismis oli viiruse antikehi. Koostöös seakasvatustega, kes kindlustasid biomeetmete järgimise, jõuti Kortsu sõnul haruldase tulemuseni, et lautades mullu puhanguid polnudki. “Eesti oli ainsana puhas, samal ajal Lätis, Leedus ja Poolas kukkus päris palju farme,” lausus ta.

Viljandimaal on lisaks Eksekole ja Saimrele veel teisi suuri seapidajaid, kes on õige käitumisega end puhtana hoidnud. Näiteks mullu 1. mail kasvas Atria Farmides ligikaudu 8700 siga, osaühingul Kivisalu Capital oli neid üle 3000 ja Tempo Põllumajandusel umbes 2400. Lisaks on veterinaarameti info kohaselt siin kandis paar loomapidajat mõnesaja ja paar mõnekümne seaga.

Loe lähemalt Sakalast.