Seajahil karistada saanud jahimees mõisteti kohtus õigeks

Seajahil karistada saanud jahimees mõisteti kohtus õigeks

5092
Foto: Flickr

Aasta alguses Roomassaares peetud seajahi eest karistada saanud jahimees vaidlustas trahvi ja kohus mõistis ta õigeks.

Keskkonnainspektsioon karistas jahimees 280-eurose trahviga selle eest, et mees osales Roomassaare poolsaarel ühisjahis, kuid eemaldus teistest küttidest ja asus haavatud ulukit jälitama. Lennujaama kõrval asuva piirivalvekordoni juures tulistas jahimees metssiga, kuid tabas valgustusposti, kirjutab Saarte Hääl.

Inspektsioon heitis varem politseinikuna töötanud jahimehele ette seda, et ta rikkus jahiseadust, mille kohaselt on ühisjahist osavõtja kohustatud täitma jahijuhataja korraldusi ehk olema kütiliinis. Lisaks ütleb jahiseadus, et kui maaomanik ei ole oma maal jahipidamist keelanud, tohib ilma lepinguta jahti pidada, kuid mitte lähemal kui 200 meetri kaugusel hoonest. Harri oli aga kordonile lähemal kui 200 meetrit.

“Loom oli kogu aeg minu vaateväljas ja ma valisin sobivat positsiooni ja hetke, et haavatud uluki piinad lõpetada. Teatavasti on haavatud metssiga ohtlik ja talle lähenemine võib halvasti lõppeda. Kogu sündmus toimus küllalt väikesel maa-alal,” kirjeldas jahimees ise 18. jaanuari sündmusi.

Loe lähemalt Saarte Häälest.