Saksamaal on nüüdsest jahil lubatud summuteid kasutada

Saksamaal on nüüdsest jahil lubatud summuteid kasutada

3942
Pilt on illustratiivne. foto: Flickr

Saksamaa siseminister Herbert Reul ja põllumajandusminister Christina Schulze Föcking avaldasid summutite kasutamisele toetust väites, et summutite kasutamine jahil kaitseb koeri, jahimehi ja ümbruskonda liigse müra eest.

Saksa siseministeerium kinnitas jahirelvade summutite kasutamise 2017. aasta lõpus jahiseaduse täiendava määrusega, kirjutas Thefirearmblog. Sise-, keskkonna- ja põllumajandusministeerium ning looduskaitse- ja tarbijakaitseamet teatasid ühises avalduses, et jahimehed tohivad nüüd küttimisel kasutada summuteid.

“See otsus on juba pikalt hilinenud, ent jahirelva summutite kasutamine vähendab lööklainet ja aitab seega tõhusamalt kaitsta jahimeeste ja nende koerte kuulmisvõimet,” ütles siseminister Reul.
Samuti toetas otsust põllumajandusminister Föcking. “Lõpptulemina tuleb see jahimeeste tervisele suuresti kasuks, ilma et sealjuures turvalisus väheneks,” põhjendas ta.

Väidetava murega, et summutite kasutamine tooks nüüd suuremat riski inimeste ohutusele, ministrid ei nõustunud. “Teiste riikide kogemused näitavad, et selline mure pole põhjendatud. Summutitega laskmine nagu filmides näidatakse, ei ole tegelikult võimalik, sest püssipaugust siiski teatud heli väljub”, selgitas Reul.

Helisummutite kasutamine on Saksamaal lubatud järgmistes piirkondades: Baden-Württemberg, Berlin, Brandenburg, Hessen, Mecklenburg-Vorpommern, Nordrhein-Westfalen, Rheinland-Pfalz, Saarimaa ja Schleswig-Holstein.