Saksamaal on jahindus naiste seas populaarsemaks muutunud

Saksamaal on jahindus naiste seas populaarsemaks muutunud

2317
Foto: Aldo Luud

Berliner Morgenpost kirjutas lehes sellest, kuidas jahindus on naisküttide seas populaarsemaks muutunud ning millised on tänapäeva tendentsid jahinduses.

Kuigi jahipidamist peeti pikka aega tüüpiliseks meeste hobiks, siis tänapäeval on nende sekka tulnud ka üha rohkem naisi. Saksamaa Jahindusühingu (DJV) pressiesindaja Torsten Reinwald kommenteeris Morgenpostile arenguid jahinduses.

Intervjuust tuleb ka välja Saksamaal kasvav tendents, kuidas naised on jahindusse sattunud. „Kui naine võtab jahikoera, võib ta ühel hetkel aru saada, et koerale tavalisest jalutuskäigust pargis ei piisa ja kui naisel on ka loodushuvi, võibki temast naiskütt saada,“ kommenteeris Reinwald.

Usutlusest tuli välja, et Saksamaal on jahindus populaarne ja riigi poolt tunnustatud tegevus. Ühiskonna liikmed saavad üldjuhul aru, et jahindusel on äärmiselt oluline roll ulukite arvukuse piiramisel.

Artiklis on intervjueeritud ka noort Saksa naiskütti, kes väitis, et jahinduse kaudu on ta õppinud rohkem loodusest lugu pidama ja rohkem hakanud mõistnud elusloodust ja seda ümbritsevat.

Naisküttide arv on Saksamaal kuue aastaga tunduvalt tõusnud. Kui kuus aastat tagasi moodustasid naiskütid kogu jahimeeste hulgast 20%, siis 2017. aastal on osakaal tõusnud 24%-ni. Ka Eestis on naisküttide arv tõusnud. Viimase kahe aastaga on see arv kasvanud 14,4%. Kui 2015. aastal oli naiskütte kokku 333, siis 2017. aasta lõpu seisuga tõusis arv juba 381-ni. See moodustab jahimeeste koguarvust (15 499 kütti) 2,45%. Valdav naisküttide vanus jääb meil vahemikku 26‒40 eluaastat.

Loe artiklit lähemalt SIIT. Kuula ka mida Peeter Helme Vikerraadios selle kohta rääkis.