“Safari” linastub täna Tartu Elektriteatris

“Safari” linastub täna Tartu Elektriteatris

2097
Foto: erakogu

Täna õhtul kell 19:00 ning 27. veebruaril kell 14:00 linastub Tartu Elektriteatris Ulrich Seidli dokumentaalfilm “Safari”.

Filmi tutvustus:
Aafrika. Savann õhkub keskpäevapäikese kuumuses. Pahaaimamatu sebra sörgib rahulolevana ringi koos oma liigikaaslastega. Idüll ei kesta aga kaua, sest lähedalasuvas džunglis varitsevad tuliuue jahivarustusega keskealised ja keskmises kehakaalus keskklassi sakslased, kes on tulnud siia teostama valge mehe igiammust missiooni: jahipidamist.

Dokumentalist ja mängufilmide lavastaja Ulrich Seidl on filmimaailma lakooniline provokaator, ja mitte ilma põhjuseta. Tema uusim dokumentaalfilm „Safari“ on sissevaade inimloomuse varjatud poolde.

Namiibias asuvas Leopard Lodge’is saab tavaline keskklassi inimene kas või hetkeks tunda end looduse kuningana. Dokumentaalfilmi osalema valitud austerlastest ja sakslastest jahisõbrad ei sea oma hobi kahtluse alla: nende meelest loob jahiturism töökohti arengumaa mustanahalistele ja õpetab inimesi loodust austama. Seidl näitab meile inimeste kummalisi kirgi tõetruult ning paljastab, kui võimatult absurdselt on inimene loodusest eemaldunud.

Piletid hinnaga 3 ja 5 eurot saadaval eelmüügis Elektriteatri kodulehel ning seansipäeval kohapeal.