Saarlased jagavad kokkutuleku võidust muljeid

Saarlased jagavad kokkutuleku võidust muljeid

3739

7.-9.juulini Toosikannul toimunud Eesti Jahimeeste Seltsi kokkutulekult tõi Saarte Jahimeeste Selts koju võidu, mis on igati väärilne kingitus seltsi 50. juubelisünnipäeva puhul.

Reedel pakiti nädalavahetuseks vajalikud asjad kokku ja asuti Toosikannu poole teele, et kell 18 pidulikuks rongkäiguks rivis olla.

Tagasi laagris olles, paluti vanimal kokkutulekust osavõtjal, Eino Koppelil, heisata seltsi lipp.

Laupäeva hommikul läks võistluseks lahti. Kell 8 kogunesid kokad, kellele jagati kätte võistluseks vajalik tooraine, milleks seekord oli metskitse tagaosa. Kell 13 tuli valmistatud road kohtunikele hindamiseks esitada. Saarlasi esindasid Vilmar Rei, Teet Peedu ja Jane Saartok. Tulemuseks väga hea kuues koht.

Teisena oli kavas jahisarve puhumine, millest saarlased kahjuks osa ei võtnud. Võrreldes paari varasema aastaga oli edasiminekut vähemalt niipalju, et pasun oli kaasa võetud aga kahjuks ei olnud võimalik võistlejal kohale jõuda.

 

Kell 10 sai avalöögi kutse-mitmevõistlus, kus teiste maakondadega pistsid rinda Martin Hein, Kaupo Vallik, Teet Peedu ja Andrus Tamm. Mehed osutusid nii osavateks, et vastast neile ei leidunud ja saavutati I koht. 

Kell 12 pandi viktoriinis proovile jahimeeste teadmised nii jahinduse kui ka muudes valdkondades. Meie meeskonda kuulusid Martin Hein, Mati Kirs ja Kaupo Vallik. Meeste teadmised tõid seltsile kuuenda koha.  

Alates kella 16-st oli lava jahijutu vestjate päralt. Teemaks “Viimane siga”. Mati Kirs rääkis tõestisündinud loo viimasest suurest seast, mis tal endal Saaremaalt küttida õnnestus ja millest tänaseks on saanud topis Sagadi Metsamuuseumis. Matil oli tehtud ka ood viimasele seale. 

Pühapäevasele päevale jagus kaks mööduvõtmist.

Kell 9 pidid juhid tõestama, kui hästi nad suudavad oma alluvaid tööle panna. Selleks oli eelmisel päeval maakonna laagrisse toodud vineeritahvel, kaks puidust latti, kolm prügikotti ja rull teipi, millest tuli valmistada ujuvvahend, millega juht saaks läbida veedistantsi. Saarlased, kes on harjunud kalal käima, lähsid ehitusega nii hoogu, et ei unustatud ka võrgumärgist. Martin Heinal, kes ehitisega veele saadeti, läbis ettenähtud maa ilma viperusteta. Tulemuseks viies koht. 

Viimase alana oli kell 10 kavas hirvepeibutusvõistlus, kust Andres Maripuu tõi seltsile II koha.

Võistluskavasse kuuluvad laskevõistlused said alguse juba nädalaid tagasi kui peeti eelvõistlusi. Maakonda esindasid kuulilaskmises Rünno Pihlak, Marko Vann, Martin Hein, Karel Kaselaid, Madis Kirs, Karmo Kaselaid, Kaupo Vallik ja Kaupo Kirs. Meeste eelvoorus kogutud punktisumma andis võimaluse võistelda ka finaalis, mis seekord oli korraldatud selliselt, et osa võtsid neli vähem punkte saanud võistlejat. Kuna Rünno Pihlak ei saanud finaalis esineda, asendas teda Argo Saagpakk. Teised kolm olid Marko Vann, Martin Hein ja Kare Kaselaid.

Lõpptulemusena II koht. Haavlilaskmises kuulusid võistkonda Kaupo Vallik, Karel Kaselaid ja Marko Vann. Tulemuseks III koht.
Üllatus oli suur, kui kõikide võistluste kokkuvõtes selgus, et Saarte Jahimeeste Seltsil on õnnestunud kokkutulek võita. Esikoha auhinnaks oli peasponsor Heino & Huntfich välja pannud jahitarvikute komplekti: põdra väljaveo kelk, telfer ja aku jõul töötav universaalne lihasaag.

Suur, suur tänu kõigile võistlejatele!

Suur tänu ka kõigile teistele kokkutulekust osavõtjatele, sest eks ole tegemist ju jahimeese kokkusaamise üritusega, kus on palju muudki põnevat ja harivat peale võistluste. Seekord oli Saaremaa laagris suisa viimaste aegade arvukam osavõtt. Kohaletulnuid võis olla ligi 130 ringis.

Suure tänu ka meie kokkadele Mae Nõu ja Maie Väljaäär, kes hoolitsesid, et laagrisolnute kõhud täis saaksid. 

Vaata ka saarlaste tehtud jahimeeste kokkutuleku galeriid siit.

Saarte Jahimeeste Selts