Saaremaal on üle mitmekümne aasta karu nähtud

Saaremaal on üle mitmekümne aasta karu nähtud

2710
Foto: Ott Maasikas/Flickr

Eile leidsid kinnitust visalt ringelnud kuuldused, et Saaremaal on end taas sisse seadnud mesikäpp. Loom jäi metsatööliste videole ja olemas on ka foto karu jäljest.

Tõrise ja Tõru küla vahel karu kohanud Janar Martin ütles, et mütakas loom sattus talle teele ette umbes 50 meetri pealt. “Olen metsas seitse aastat tegutsenud, küll ma sea ja põdra ära tunnen ja see polnud kumbki neist,“ ütles mees Saarte Häälele. Martin lisas, et karu kartis ilmselt teda rohkem kui tema karu. Metslooma kõrgust oli keeruline hinnata, kuid Martini hinnangul võis see neljakäpakil olnud looma puhul olla natuke üle meetri. Karu kohtas ta üleeile õhtul kella poole üheksa ajal.

“Eks läks paarkümmend sekundit aega, et aru saada, mis elukaga tegu, aga siis sain ta telefoniga filmile,“ rääkis Martin. Samuti üritas ta karu jälgedest pilti teha, kuid sellest ei tulnud suurt midagi välja, kuna tegemist oli kruusateega. “Seda küll ei tahaks, et mingit klaperjahti karule nüüd korraldama hakataks,“ lisas Martin.

Jutud karust on jõudnud ka Tõrisel elava 80-aastase Lembit Tõnsauni, kes tunnistas, et kõnealust mesikäppa pole tal seni näha õnnestunud, kuid 60 aastat tagasi oli sealkandis n-ö päris oma karu, kes tatsas südamerahuga vahel ka külas ringi. Mingeid erilisi pahandusi loom toona, 1956. aastal korda ei saatnud, kuid üksikud mesitarud ajas ta siiski pikali ja mõningaid trikke tegi veel.

Loe edasi Saarte Häälest.