Saaremaal avatakse suur trofeenäitus

Saaremaal avatakse suur trofeenäitus

3300

Täna, 29. märtsil kell 17 avatakse Kuressaare lossis trofeenäitus, kus on eksponeeritud nii saarlaste kui ka hiidlaste viimase kahe jahiaasta saagid, mis on hinnatud medalivääriliseks.

Möödunud laupäeval hindasid 23 Eesti trofeeeksperti ära 341 trofeed, millest suurem osa on näitusel eksponeeritud, vahendab Meie Maa.

“See on vabariikliku jahitrofeede näituse üks osa. Parimad ehk kullaväärilised viiakse edasi Sagadi mõisa vabariiklikule näitusele, mis toimub juunis,” rääkis Saarte Jahimeeste Seltsi tegevjuht Ive Kuningas.

Kahe saare peale on kõige arvukamalt välja pandud hirvesarvi. Suurematest ulukitest on esindatud põder, metskits, hunt, ilves, karu, kuid on ka metssea kihvad ning hülgenahk ja -kolju. Samuti saab näha kopra, rebase, kähriku ja mägra koljusid.

“Eksponeeritud on ka sellised ulukid, mida meil ei ole. Meie jahimehed on käinud neid küttimas väljaspool Eestit. Soomest on saadud valgesaba hirve sarved, Gröönimaal on kütitud muskusveis ja Leedus piison,” rääkis Kuningas. Näitusel on esindatud umbes 200 jahimehe trofeed.

Trofeenäitus jääb Saaremaal avatuks aprilli lõpuni.

Loe lähemalt Meie Maast.