Saaremaa jaht 2020

Saaremaa jaht 2020

6471
Saaremaa jaht 2020. Fotod: EJS

11. jaanuaril toimus Saaremaal Leisi jahiseltsi maadel Saaremaa jaht 2020. Jahi korraldas Maarja Jahikoda ja Priit Tiks meeskonnaga. Jahti peeti hirvedele ja metssigadele.

Jahikorraldaja Priit Tiksi sõnul soovib ta sellest jahist luua traditsiooni. „Sellise jahi oluline roll on jahimehi ühendada, austada jahitraditsioone ja suhtuda väärikalt jahisaaki,“ ütles Tiks. „Kindlasti kuulub koos veedetud jahipäeva juurde ka ühine õhtusöök, kus saab päevasündmused ühiselt läbi arutada ja üksteisega vabamalt suhelda,“ lisas ta.

Jahijuhataja Tanel Mägi Leisi jahiseltsist kiitis kõiki jahimehi korrektse käitumise eest. „Sellised jahid on hea võimalus kogemuste vahetamiseks,“ ütles Mägi. „Külalised saavad tutvuda, kuidas meil jahte korraldatakse ja meie omalt poolt saame teada, kuidas mujal asju aetakse. Selline mõtete vahetamine on hea boonus jahile lisaks,“ täiendas Mägi.

EJS-i tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on uue traditsiooni tulek Eesti jahindusmaastikule suurepärane. „Ühisjaht on tänase Eesti jahinduse alustala ja üks olulisemaid väärtusi,“ kinnitas tegevjuht. Koos veedetud jahipäev ja jagatud emotsioonid tugevdavad jahimeeste kogukonda ja arendavad ning kannavad edasi meie jahitraditsioone, mis põhinevad austusele ulukite ja looduse vastu tervikuna. Siiras tänu ja respekt Leisi meestele, et nad on nõus oma rikkalikku ulukiressurssi jagama ja lubama jahile ka jahimeeste kogukonna teiste kantide mehi,“ lisas Korts.

Jahti peeti reedel ja laupäeval. Jahist võttis osa 82 jahimeest ja -naist üle vabariigi. Kahel päeval kütiti kokku 15 punahirve ja 4 metssiga. Jaht lõppes piduliku õhtusöögiga Angla pärandkultuurikeskuses. Kõigil osalejatel oli võimalus kuulata Alvar Sagori põnevat ja humoorikat esitlust nii Saaremaast kui Angla keskusest. Saaremaa jahti 2020 jäädvustas Metsapoole võttegrupp ja valmimas on saade.

Jahikuninga tiitli ja selleks otstarbeks valmistatud keraamilise kannu sai Jaanus Põldmaa, jahikuningannaks valiti Triin Roostfeldt ja ka tema pälvis keraamilise kannu. Auhindu ja tänumeeneid jätkus nii kohalikule seltsile kui külalistele.

Jahikorraldaja Priit Tiks tänab eraldi:
Tõnis Korts – avakõne, jahis osalemise ja auhindade kätteandmise eest,
Mart Teppo – auhinnalauale meenete (sarvesoojendajate) eest,
Toomas Karro – peolõpu ilutulestiku eest,
Guido Valge – õhtujuhtimise eest,
Marko ja Kalmer – väga hea töö eest koertega,
Jaanus Põldmaa – väga hea töö eest koertega,
Mark Paomees – jahisarve puhumise eest,
Tanel Mägi – jahi juhatamise eest,
Aasar Muul – RMK Laugu metsavahimaja kasutamise eest,
Alvar Sagor – külalislahkuse ja kingituste eest Angla Pärandkultuuri keskuses,
Anu Noor – külalislahkuse ja rikkaliku peolaua eest Angla Pärandkultuuri keskuses,
Raido Villem – Adavere Meat peolaual maitsvate hirvelihatoodete eest,
Aivo Tabri ja Leisi jahiseltsi – külalislahkuse ja võimaluse eest Leisi jahimaadel jahtida., Juulia Jürgens – peoõhtu muusikalise osa organiseerimise eest,
Metsapoole meeskonda – jahi jäädvustamise eest, ja
Mikkeli keraamikat – auhindade eest.