Saaremaa jahimeeste ja maaomanike ühisjaht

Saaremaa jahimeeste ja maaomanike ühisjaht

1652
Fotod: SJS

27.novembril toimus Leisi jahipiirkonnas traditsiooniline jahimeeste ja maaomanike ühisjaht.

Parasmetsa, Leisi Jahiseltsi jahimaja juurde, oli hommikuks kogunenud 67 inimest, kellel valmisolek anda oma panus ulukite arvukuse reguleerimisse.

Kohaletulnuid tervitasid Saarte Jahimeeste Seltsi juhatuse esimees Kaido Kaasik ja Saaremaa Metsaühingu juhatuse liige Ilmo Torn. Mõlemad rõhutasid jahimeeste ja maaomanike koostöö ja üksteisega arvestamise vajadust.

Peale avasõnu anti päeva juhtimine üle jahijuhatajale Tanel Mägile, kes tutvustas plaanis oleva jahi tingimusi. Sõnad peale loetud, asuti teele. Kütid kütiliini ja ajajad metsa. Ette oli võetud üsna suur maa-ala ja seega üle ühe aju jahipäeva ei mahtunud.

Mõned tunnid hiljem teatas jahijuhataja, et jaht on lõppenud ja alustatakse jahisaagi kokku kogumisega. Tulemus oli väga hea. Saagiks saadi 4 hirve. Kuna hirvede arvukuse vähendamiseks on pidevalt rõhutatud emaste ja noorte isendite küttimise vajadust, siis ka sellel osas oli kõik hästi.

Täpse käega kütid olid Elar Voksepp, Aarne Mesila, Priit Karu ja Tanel Mägi. Traditsiooni kohaselt valitakse ka päeva jahikuningas. Seekord otsustati see tiitel anda jahil ajajana osalenud Kaupo Kaasikule. Jahijuhataja tunnustas teda tähelepanelikkuse eest jahikaaslastesse. Palju õnne, Kaupo!

Päeva lõpuks kosutati keha Sassimajas valminud maitsva supi ja Karja Pagariäri kringlitega.

Ive Kuningas
Saarte Jahimeeste Selts