Šaakalite põhjustatud kahjud on ametlikust statistikast kordades suuremad

Šaakalite põhjustatud kahjud on ametlikust statistikast kordades suuremad

3429
Foto: Flickr

Šaakalid laastavad Läänemaa lambakarju ning kahjud on ametlikust statistikast mitu korda suuremad, kirjutas maakonnaleht Lääne Elu.

Mitu Läänemaa lambakasvatajat ütles “Aktuaalsele kaamerale”, et praeguses olukorras ei ole Lääne-Eestis lambapidamisel enam perspektiivi, kuna riigi poolt kompenseeritakse vaid suurkiskjate ehk karu, hundi ja ilvese poolt murtud loomad.

Noorkarjast on ta tänavu kaotanud üle kahesaja lamba ja kui mõne rünnaku taga võivad olla ka rebased, on ta veendnud, et suur osa süüst on just šaakalitel.

“See aasta on läinud juba üle mõistuse see asi. Eelnevad aastad on nagu natukene olnud see kahju, aga see aasta on läinud ikka massiliseks. Noori lambaid on üle kahesaja kadunud,” rääkis Kruusmäe.

Priit Tormis kaotas mullu oma karjast šaakalitele mitukümmend lammast ja taotles nende eest kompensatsiooni, kuid ei saanud seda. Ta otsustas, et kuni šaakalite arvukust kontrolli alla ei saada, pole Lääne-Eestis lambakasvatusel enam perspektiivi ja on tänaseks üle läinud veisepidamisele.

Keskkonnaministeeriumi jahindusnõunik Tõnu Traks ütles, et väikeulukite kahjusid ei hüvitata, sest nende küttimine pole arvuliselt piiratud. Sama põhimõte kehtib kopra puhul, kelle tammide tõttu kannatavad metsaomanikud.

Ta lisas, et rünnakutest tuleks siiski teada anda, sest see on aluseks hooajavälise jahiloa andmisel.

Vaata lähemalt ERRist.