Šaakalijahis peab olema õnne ja häid koeri!

Šaakalijahis peab olema õnne ja häid koeri!

2382
Fotod: erakogu

Pärnumaa Jahimeeste Liidu mereäärsed jahiseltsid – Kihlepa-Lindi, Seliste ja Tõstamaa, otsustasid möödunud laupäeval pidada mere ääres jahti rebasele ja šaakalile.

Külla oli kutsutud ka merepiirita naabrite liikmeid. Hommikuks kogunes jahimehi 30 ringis, lisaks viis koera, kellest neli olid hagijad ja üks laika ning küttide kiiremaks liigutamiseks mõned saanid ja ATV-d. Ilm oli ilus, ennem lõunat tuli isegi päike välja ja ka külma oli ainult mõne kraadi jagu.

Esimeses ajus nähti küll rebast, aga jahimeestel jäi õnnest pisut puudu. Teise aju ettevalmistamisel jooksis ühe jahimehe juurest šaakal üle tee ja sellist pakkumist ei saanud ju kasutamata jätta. Kohale toodi Tessa ja Donna, kaks eesti hagijat, ja pandi need siis 15 minutit hiljem šaakali jäljele. Pärast mõningast kirglikku ja valjuhäälset jälitamist jõudsid hagijad šaakalile juba nii lähedale, et viimasel polnud enam muud teha, kui ringi keerutamisega oma jälg peita. Kui sellest ka enam kasu polnud, proovis tegelane tuldud jälgi pidi metsatukast uuesti välja hiilida, aga tema kahjuks oli seal juba kütiliin ja täpsed kütid ees.

Mait Janson küttis Selistes šaakali

Päeva teises pooles õnnestus küttida veel üks rebane ja sedagi jälle koerte tubli töö tulemusena. Nii saabki öelda, et väikekiskja jahil on ports õnne ja tublid koerad asendamatud abilised.

Kiidame jahipealik Indrekut õnnestunud jahi eest, koeramehi Helarit ja Jaanust ning loomulikult tublisid koeri ja täpseid kütte.

Merepiirita naabrimees Jaanus Põldmaa