Šaakalid korraldasid lambakarjas verepulma

Šaakalid korraldasid lambakarjas verepulma

3555
Foto: Flickr

Ridala talunik Valdi Kruusmäe kaotas šaakalitele kaks kolmandikku noorkarjast, mistõttu kavatseb lambakasvatusega lõpparve teha.

„Noori lambaid ja tallesid on üle 200 läinud,” ütles Kruusmäe Lääne Elule. Alles on sadakond noort lammast. Neid ei söanda Kruusmäe karjamaale ajada, lambad söövad lauda juures. Paar-kolm korda on karja rüüstamas käinud ka ilves. Viimane kord oli paar nädalat tagasi. Ilves on murdnud kümmekond lammast.

„Nii hullu murdmise aastat ei ole olnudki. Tuleb lambapidamine lõpetada. Ei ole mõtet,” ütles Kruusmäe.

Reede hommikul leidis Ridala valla Kiviküla rannast kadakatest šaakali murtud lamba Ridala mahetalunik Jaak Sünt. Sündi karjast on šaakalid murdnud suvega 16–17 lammast, kuigi Sünt käib iga päev karjamaa läbi, et inimese lõhna juurde teha.

Talunike sõnul murravad šaakalid aasta-aastalt üha rohkem. Üle 200 lamba kaotanud Kruusmäe ütles, et veel paar-kolm aastat tagasi murdsid šaakalid kaks-kolm lammast suvega. Muutunud on ka murdmisharjumused. „Mullu võtsid ainult tallesid, nüüd järjest suuremaid loomi,” ütles Sünt. Sündi naabril Tiit Mansbergil on šaakalid murdnud viis-kuus lammast, aga kõik on olnud suuremad loomad, mitte talled.

Loe edasi Lääne Elust.