Šaakal murrab lambatalle, rebased rapivad linde, merikotkad ründavad saaki

Šaakal murrab lambatalle, rebased rapivad linde, merikotkad ründavad saaki

1468
Foto: Flickr

„Mõned lambad on veel poegimas. Mul on täitsa hirm, et ma ei saa neid tallesid. Šaakal on kindlasti platsis. Ei jõua ju ööpäev läbi seal valvata,“ kardab Manilaiu saarel Kihnu lambaid kasvatav Anneli Ärmpalu-Idvand. Eelmisel nädalal nägi pererahvas, kuidas šaakal oli neljapäevase talle maha murdnud. Koroonakriisi ajal ärajäänud kevadjahi tõttu kubiseb saar ka rebastest ja õhust ähvardavad tallekesi merikotkad.

Liivi lahte ankurdatud väikesaar Manilaid elab läbi pinevaid päevi, kirjutab Õhtuleht. Erinevalt varasematest aastates kuuleb rannaniitudelt rohkelt lindude hädakisa – rebased on kätte saanud järjekordse saagi. Saarel jooksebki ringi hulk rebaseid, kes on isekeskis kogunud niivõrd palju julgust ja jõudu, et kanavarga nimetuse kõrvale taotletakse juba kaalukamat tallevarga tiitlit.

„Muidu rebane lambamurdja ei ole, aga kui ta saab näksida nõrgemat, näiteks lambatalle, siis seal ta on hakkaja,“ teab loomaarst Anneli Ärmpalu-Idvand, kes on viimased 19 aastat Manilaiul kasvatanud Kihnu maalambaid.

Loe lähemalt Õhtulehest.