Rutjal toimusid talgud

Rutjal toimusid talgud

145
Kokkutuleku platsi korrastamine. Fotod: EJS

30. juunil kogunesid vabatahtlikud Rutja lennuväljale, et korrastada kokkutuleku laagriala.

„Südamerahuga saame nüüd kutsuda osalejad kokkutuleku platsile. Talgude käigus saime laagriplatsidelt suurema oksarisu ja kukkunud puud eemaldatud. Lisaks platside ettevalmistamisele lahendasime ka hulgaliselt korralduslikke küsimusi,“ selgitas Rakvere Jahindusklubi tegevjuht Jaan Villak.

Tööpäev algas rivistusega, kus komplekteeriti meeskonnad. Igasse meeskonda kuulus üks ATV või maastur käruga, saemees ja okste koristajad. Meeskondade ülesandeks sai koristada laagriplatsidel maha langenud puud ja suuremad oksad ning eemaldada kuivanud oksad, okastraati jm mittevajalikku materjali.

EJS-i tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on selline ühine vabatahtlik töö väga oluline ka ühise kokkutuleku meeskonna formeerimisel. „Ühine panustamine sama eesmärgi nimel ja selle käigus suhtlemine ning lahenduste leidmine aitab igati kaasa sündmusele paremini organiseerimisele,“ tõdes Korts.

Lõuna ajal pakuti kõigile maitsvat talgusuppi ja pirukaid. Osalejate vahel loositi välja ka viis komplekti kokkutuleku pääsmeid.

Tegemist on äärmiselt kuiva ja tuleohtliku mereäärse liiva ja männimetsa alaga, kus lahtise tule tegemine on keelatud. Kuna alale on tehtud harvendusraiet, siis kindlasti leiab veel platsilt oksarisu, laagriplatside tegemisel saab sellega arvestada ja seda ringi paigutada, aga kindlasti ei tohi seda põletada.

Korraldajad juhivad ka tähelepanu, et kuna tegemist on merelähedase loodusliku alaga, elutseb seal ka rikkalikult erinevaid putukaid (sääsed, parmud jms). Osalejatel soovitakse varustada ennast sääse- ja putukatõrjevahenditega. Mõnes laagriosas leidub ka sipelgaid, millega tuleks arvestada. Kellel on soovi, võib ennast varustada ka sipelgaid tõrjuvate vahenditega.

Rakvere Jahindusklubi ja korraldusmeeskonna poolt kõigile talgulistele suur tänu!