Round Table Haapsalu tutvus jahindusega

Round Table Haapsalu tutvus jahindusega

492
Foto: EJS

11. oktoobril kutsus Round Table (RT) Haapsalu president Sven Kannistu külla klubisse EJS-i tegevjuhi Tõnis Kortsu, et kuulata, milline on jahinduse ja jahimeeste roll tänapäeva maailmas.

Tegevjuht Tõnis Korts tegi klubi liikmetele ettekande, mis keskendus kaasaegse muutuva maailma jahimeeste ja jahinduse väljakutsetele. Tegevjuhi sõnul areneb jahindus ja muutub üha populaarsemaks seetõttu, et kohaneb kiiresti aja nõuete ja muutuvate oludega. Eelkõige on jahipidamine ulukite arvukuse reguleerimine ja jahimees on arvukuse reguleerija. See ei tähenda aga alati ulukite arvukuse vähendamist vaid teatud juhtudel ka küttimise vähendamist või lõpetamist, et mingil põhjusel langenud arvukus taastuks.

Korts selgitas ka, et kaasaegne jaht on looduskaitse osa ja jahimees on looduse praktiline kaitsja. Samuti on jaht ühiskondlik tellimus, mille täitja jahimees täna on. Jaht on jahimeestele ka vastutuse võtmine ulukite hea käekäigu eest ja siin tõi tegevjuht näite sigade Aafrika katkust ja jahimeeste tegevusest selles valdkonnas.

Osalejatel oli hulga küsimusi. Küsiti nii suurkiskjate kohta kui ka ulukite õnnetuste kohta teedel.

Round Table on noori mehi, vanuses 18‒40 eluaastat, ühendav rahvusvaheline liikumine, mille ajalugu sai alguse 1927. aastal Inglismaalt. Tänaseks tegutseb Round Table juba 57 riigis – 2275 klubi kaudu, millel on ligi 30 000 liiget. Eestis on 166 tegevliiget ning 13 tegutsevat klubi, mis asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Paides, Kuressaares, Haapsalus ja Kärdlas.

Round Table on ühiskondliku tegevuse väljund noortele meestele, kes soovivad oma töövälist aega kvaliteetselt sisustada. Selleks pakub liikumine piiramatult võimalusi. Alustades oma kohaliku klubi tegemistes kaasalöömisega ning lõpetades välisreisidega teistesse klubidesse ja üritustele üle maailma. Võib öelda, et kõik liikmed otsivad alati midagi uut ja huvitavat, mida siis omandada, kohandada ja täiustada.

Eelkõige on RT liikmed noored ja aktiivsed inimesed, kes hindavad head seltskonda ning teavad, et üheskoos tegutsedes saab muuta maailma paremaks!