Rootsis valmistutakse lähiajaloo suurimaks hundijahiks

Rootsis valmistutakse lähiajaloo suurimaks hundijahiks

982
Foto: Flickr

Sel talvel tohib Rootsis küttida kuni 75 hunti ning esimest korda peavad nii Rootsi kui Norra jahimehed jahti koos mõlemal pool piiri.

Rootsis elab praegu 460 hunti ja vaieldakse selle üle, kui suur peab populatsioon olema, et pikas perspektiivis ellu jääda. Praegu on miinimumtasemeks seatud 300 looma, kuid nüüd uurib probleemi uuesti Rootsi Keskkonnakaitseamet, kirjutas SVT

Alates teisest jaanuarist võib Gävleborgi, Dalarna, Örebro, Västmanlandi ja Värmlandi maakonnas küttida 75 hunti. Kõige rohkem hunte, 30, tohib lasta Värmlandil. Samuti jahitakse kolmes piirkonnas mõlemal pool riigipiiri.

“Hundid rändavad Rootsist Norrasse, nii et meie arvates on suurepärane, et saame mõlemas riigis korraga jahti pidada,” ütles Ada Bredalen Norra Jahi- ja Kalandusliidust.

Hundijahi otsused on pälvinud teravat kriitikat ja on edasi kaevatud nii Rootsis kui Norras. Kriitikud usuvad, et see võib ohustada kogu hundi populatsiooni. 

Finnskoga-Dalby jahipiirkonna esimees Viktor Styffe usub, et tegelikult on vaja küttida oluliselt rohkem hunte, kui praegu on lubatud. “Inimestele, kes siin ei ela, on seda raske selgitada. Hunt tuleb lähemale ja inimesed näevad teda juba oma kodu läheduses. See tekitab palju ärevust,” ütles ta.