Roostal toimub jahinduslaager!

Roostal toimub jahinduslaager!

2294
Foto: MTÜ Eesti Jahinaised

Kõiki jahindus- ja loodushuvilised noored ning pered on oodatud 24.-26. juulini Roosta puhkekülla osa saama põnevast laagrielamusest.

Laagris kohtutakse jahikoertega, tehakse demojaht modernse jahiäppiga Huntloc, meisterdatakse männikoorelaevukesi ning luudest, nahkadest ja sulgedest meeneid. Samuti tutvutakse jahitrofeedega ja õpitakse jahimehe põhitõdesid.

Laagris on kavas teha retk tutvumaks kohaliku ajaloo ja loodusega, korjata loodussaadusi, maalida, vestelda jahijuttu, grillida ja tutvuda jahilaskmise, jahilasketiiru ning jahiohutuse põhitõdedega. Kohapeal on võimalik proovida ka ulukitooteid ning kasutada neid söögivalmistamisel.

Oodatud on noored vanuses 12-15 aastat ja ka täiskasvanud. Laagri osalustasu on 50 eurot ja sellega kaetakse nii toitlustus, majutus kui ka tegevused. KIKi toetustega kaetakse osaliselt majutus, loengutasud, tegevused ning materjalid. Osavõtt on piiratud! 

Laagri viivad läbi MTÜ Eesti Jahinaised. Laagrilistele peavad loenguid Peeter Hussar ( EJSi jahindusspetsialist), Herko Sunts (Huntloci meeskonnast), Tiit Randla (ornitoloog ja keskkonnaspetsialist), Ülle Palumets (Ruila põhikooli käsitöö- ja kunstiõpetaja, pärandkultuuri edendaja Viljandi kultuuriakadeemias), Aarne Taal (lasketiiru juhendaja, jahindusspetsialist).

Registreerimine ja info: jahinaised@gmail.com ning Livia Roomets, tel 501 0485.