Roomlased on hädas metssigadega

Roomlased on hädas metssigadega

1230
Foto: Adrian Korte/Flickr

Roomas on metssead muutunud ohuks, puistates linnas ringi prügi, blokeerides liikluse ja põhjustades arvukalt autoõnnetusi.

Roomlased on seetõttu nõudnud, et selle suhtes midagi ette võetaks, kirjutab the New York Times.

Vatikanis hukati emis ja põrsad

Vatikani lähedal liikus mitu päeva ringi emis koos kuue põrsaga, see tegi osasid murelikuks, teisi aga rõõmustas. Lapsed hakkasid neid kõige käepärasega toitma. Mõni päev hiljem reageeris politsei sellega, et neid uinutati ning veterinaarid andsid neile surmava süsti. See tekitas aga furoori Roomas, kus on juba pikalt üles kerkinud küsimus, mida teha agressiivselt käituvate loomadega.

Loomakaitsjad ja paljud roomlased on väljendanud nördimust, pärast seda kui ametnikud lasid metssead hukata vaid mõni tund pärast seda, kui pered olid seal metssigu söötmas käinud. Loomakaitsjate sõnul oleks pidanud loomad ohutult kinni püüdma ja loodusesse transportima.

Fotod ja videod levivad sellest siiani üle Rooma. Loomakaitsjad süüdistavad linnaametnike metssigade tapmises. Rooma linnapea lubas alustada uurimist. Eutaniseerimiseks said piirkonna ametnikud loa linnavõimult. Riiklik loomakaitsegrupp oli küll nõus loomad kinni püüdma ja loodusesse tagasi viima, kuid politseini see teade ei jõudnud.

Aina süvenev probleem

Roomas on aina süvenev probleem see, et metssead liiguvad linnas ringi ning käivad prügikastidest süüa otsimas. Nii linna kesktänavatel kui parkides on metssead muutunud ohuks. Oht ei piirdu aga ainult Roomaga, vaid näiteks selle kuu alguses hukkusid Põhja-Itaalias kaks endist jalgpallurit, kui nende autot tabasid maanteed ületavad metssead.

Metssead on seega sattunud kogu riigis probleemkohaks. Jahimehed on väitnud, et eriti ebameeldivad on näljased loomad, kes on kontrolli alt väljas ja keda tuleks põllumajanduse säästmiseks küttida.

Aktivistide sõnul on jahimehed teinud tööd selle nimel, et metssigade arvu suurendada, et võimaldada neile rohkem jahti. See küsimus on laienenud ka poliitikasse, kus parempoolsed parteiesindajad pooldavad pigem jahimehi.

Peaaegu kõik aga nõustuvad, et metssigadel pole linnas kohta. Pildid metssigadest linnas on muutunud juba igapäevaseks.

Roomlased on aastaid vaielnud selle üle, mida teha Roomas olevate metssigadega, kuid lahendust pole siiani leitud. Advokaadid on öelnud, et linna ääres olevad pargid peaksid loomade piiramiseks olema piiratud aiaga ning teed peaksid olema varustatud signalisatsiooniga, kuid keegi ei taha selle eest maksta.