Roomas avastati seakatk

Roomas avastati seakatk

896
Foto: Hans-Günter Wagner/Flickr

Mai alguses avastati esimene sigade Aafrika katku (SAK) juhtum Rooma eeslinnas asuvas rahvuspargis. Nüüd on Roomas veel kolmel metsseal tuvastatud SAK.

Seni on Itaalia veterinaaramet kinnitanud neli katkujuhtumit Rooma lähistelt. Kõik leiti dell’Insugherata rahvuspargist. Rahvuspark on ligi 800 hektarit suur ning see on tuntud selle poolest, et seal liigub palju metssigu, kirjutab Pigprogress.

 

Rooma linnametnikud moodustasid komitee, et olukorrale lahendust leida. Komitee esimees Angelo Ferrari ütles, et olukord on tõsine, ka seetõttu, et ligi 650 seaga farm asub rahvuspargi lähedal.

Roomas on probleem ka metssigade suurenenud populatsiooniga, mida teatakse olevat ka Poolas ja Saksamaal. Metssigu nähtakse tihti Rooma tänavatel ning nad on põhjustanud ka liiklusõnnetusi.

Seakatku levib veel riigi põhja osas. Veterinaaride sõnul on seni leitud 118 seakatku nakatunud siga, 69 neist Piedmonti piirkonnas, 46 Liguria ja 4 Lazio piirkonnas. Seni pole tuvastatud, kust viirus Rooma jõudis ning kas see on sarnase tüvega nagu riigi põhja pool.