Relvaluba muutub digitaalseks

Relvaluba muutub digitaalseks

5190
Foto: EJS

Alates homsest, 26. veebruarist saab relvaluba taotleda digitaalselt ja paberil lube enam ei väljastata. Juba väljastatud paberil relvaload ja soetamisload kehtivad kuni kehtivusaja lõpuni ja eraldi neid välja vahetada ei tule.

Kui praegu peab inimene esmase relvaloa taotlemisel alustama kõigepealt relvasoetamisloa ning seejärel relvaloa taotlemisest, siis politsei iseteeninduses alustab ta relvaloa taotlemisest. Kui relvaluba ja relvasoetamisluba on väljastatud, saab relvakaupmees registrisse kantud andmeid näha ja soetatava relva vastavale relvaloale kanda.

“Peamine muutus seisneb selles, et relvaloa taotleja ei pea enam taotluse esitamiseks, loa kätte saamiseks ega ostetud relva registreerimiseks Politsei- ja Piirivalveameti teenindusse tulema,” ütles identiteedi ja staatuste büroo peaekspert Katri-Nele Ilves Delfile.

Vajadusel on võimalik siiski ka teenindusse minna ja teenindaja esitab digitaalse taotluse inimese eest. Sel juhul peaks kaasa võtma kõik vajalikud taotlusele lisatavad dokumendid ja tasuma eelnevalt riigilõivu. Koha peal on riigilõivu võimalik tasuda vaid sularahas.

Taotleja näeb reaalajas, millises menetlusetapis on tema taotlus: millal on taotlus menetlusse võetud, millal ootab ees hoiukoha kontroll, millal võetakse ühendust relvaeksami toimumisaja kokkuleppimiseks ning millal näeb relvakaupmees väljastatud luba.

Loe lähemalt Delfist.