Rebane murdis linnamaja õues lemmiklooma

Rebane murdis linnamaja õues lemmiklooma

2741
Foto: Flickr

Valgalanna sai hiljuti kurva sündmuse osaliseks, avastades hommikul õue minnes, et rebase teo tagajärjel oli koduhoovi aedikus olnud küülikust järel vaid peata keha.

Merle Siimon elab Valgas Allika tänaval, mitte kaugel kesklinnast, vahendab Valgamaalane. Laste pealekäimisel otsustas ta möödunud juulis koos majas elava teise perekonnaga kahe peale võtta valge küüliku, kelle nimeks sai Juss. Loomake hakkas elama maja õues olevas pealt lahtises, aga kõrges rohelisest traadist tehtud võrkaias.

Kuna sügisel nägid maja elanikud aias luusimas rebast, kolisid nad Jussi puidust kuuti, mis rippus maja seina küljes. Et vahepeal rebast aga näha polnud, andsid nad Jussile taas võimaluse aedikus viibida.

Enne kurba juhtumit majarahvas sel kevadel aias rebast näinud polnud. Jussi leidis Siimon möödunud reede varahommikul. Naine kirjeldas, et pea oli justkui otsast lõigatud ja et verd polnud näha, jäi mulje, justkui loom oleks olnud verest tühjaks imetud.

“Tulin ülevalt trepist alla ja nägin aknast, et seal on midagi kaevatud. Tulingi vaatama. Nii kui ukse lahti tegin, nägin jalgu seal ääres. Läksin trepist üles tagasi. Tuli mõte, et äkki ta on elus, aga siis nägin, et pead ei ole otsas. Pead ei ole me siiamaani leidnud, aiast oleme kõik läbi käinud. Arvan, et selle võttis rebane endaga kaasa. Verd ei olnud ühtegi tilka. Keha ei olnud puututud, ei olnud hammustatud ega katki tõmmatud,” kirjeldas Siimon.

Linna käed on lühikesed

Valgamaa jahimeeste ühistu juhatuse liige Rein Rosenberg ütles, et jahimehed jultunud rebastega reeglina ei tegele, kuna see on linnavalitsuse küsimus. Jahimehed on linnal abiks käinud vaid mõnel väga harval juhul, kui metsloom inimesi ohustas. «Linn ei ole jahipidamise territoorium ja seal pole lubatud jahti pidada, seega meil nendega pistmist sellisel moel ei ole.»

Valga linnahooldusameti juhataja Arno Uprus ütles, et koduloomadele ohtu põhjustavate metsloomadega tegelemine on luksus, mida linn endale lubada ei saa, kui raha ei jätku piisavalt ka inimestele turvalisuse tagamiseks. Suuremate linna sattunud loomade nagu põtrade puhul on linn küll päästeameti ja jahimeestega ühendust võtnud, kuna need põhjustavad inimestele ohtu liikluses.

Loe edasi Valgamaalasest.