Raplamaal said jahiseltsid kokku

Raplamaal said jahiseltsid kokku

953
Fotod: Taimo Lehtsalu ja EJS

3.-4. juunil toimus Raplamaal Laukna külas Laisillal maakonna jahimeeste kokkutulek. Kokkutuleku korraldas seekord Laane Jahiselts.

Laane jahiseltsi juhatuse esimehe Endel Lindre sõnul toimus kokkutulek pärast pikemat pausi. „Eelmine kord saime kokku 2018. aastal Vahastus Selgemäe veehoidla juures. Traditsiooniks on saanud korraldada Raplamaa kokkutulekut iga kahe aastat tagant,“ lisas ta.

Kokkutulekul osales koos korraldaja seltsiga 17 jahiseltsi ja arvuliselt ligi 450  jahimeest. Kokku on jahiseltse Raplamaal 22, seega oli osavõtt väga hea.

Kokkutuleku puhus lahti jahisarvega Rein Veskimägi. Kokkutuleku avasõnad ütles Endel Lindre ja seejärel andis sõna tervituseks Märjamaa vallavanemale Triin Matsalule. Vallavanemale oli see esimeseks jahimeeste kokkutuleku kogemuseks. Ta tervitas jahimehi ja soovis jahimeestele valla poolt edukat kokkutulekut.

EJS-i poolt tõi tervitussõnad tegevjuht Tõnis Korts. Tegevjuhi sõnul on kokkutulekud üle poole sajandi vanad, aga toimuvad ikka sarnases formaadis. Nad baseeruvad kolmel sambal: kvaliteetne vaba aja veetmine, koolitused ja uute kogemuste omandamine ning sportlikud erialased mõõduvõtmised.

Võistlustest võtsid kõik seltsid aktiivselt osa, kõige tasavägisemad alad olid meeskondlik viktoriin ja juhtide viktoriin. Üldarvestuse tulemused: esimene koht läks Vardi Jahiseltsile, teine koht Kaiu Jahiseltsile ja kolmas koht Raikküla jahiseltsile.

Laskmises saavutas esimeses koha Käru Jahiselts, teise Kehtna ja kolmanda Rapla Jahiselts. Mitmevõistluses oli parim Kehtna, teiseks jäi Kaiu ja kolmanda koha saavutas Raikküla Jahiselts. Meeskondliku viktoriini võitis Märjamaa jahisõbrad, teiseks jäi Vahastu ja kolmandaks Vardi. Juhtide viktoriini võitis Juuru, teise koha sai Päärdu ja kolmanda Järvakandi. Fotovõistluse võitis Raiküla Jahiselts, teise koha sai Vardi ja kolmanda Valtu. Kalapüügis tuli esimesele kohale Kaiu, teisele Raikküla ja kolmandale Käru.

Viktoriini koostas jahindusbioloog Kalev Sootalu, mis oli osalejate sõnul õpetlik ja professionaalne. Auhinnad võistlustele panid välja Baltic Armaments ja Linnamäe lihatööstus.

Lastealal oli lasteteater Rõõmulill, kes tegeles lastega. Osalejatele oli õhtune kultuuriprogramm ja tantsuks mängis ansambel Sada ja seened.

Korraldamise teatepulga andis Laane Jahimeeste Selts edasi Järvakandi Jahindusklubile Kütt.

Osalejad jäid kokkutulekuga väga rahule. Laane Jahiselts oli teinud ära tubli töö ja korraldus oli lihtsalt super. Suur tänu korraldajatele ja kõigile, kes võtsid vaevaks osaleda. Ka jahimeeste kokkutulek on üks koostöö vormidest ja koostöö nii jahimeeste kui seltside vahel on tänapäevases muutuvas maailmas võtmetähtsusega.

Täname ka EJS-i poolt Laane jahiseltsi ja Endel Lindret tublit meeskonda, kes tegid Raplamaa jahimeeste kokkutuleku eredaks killukeseks Eesti jahikultuuri ajaloost.