Räpina avatud noortekeskuse noored käisid jahimehega metsas

Räpina avatud noortekeskuse noored käisid jahimehega metsas

2354
Rajakaamera paigaldamine. Fotod: Kadri Kozer.

Räpina avatud noortekeskus annab ülevaate, kuidas nad koos Põlva jahimehe ning noortega metsas käisid rajakaamerat paigaldamas.

Plaan minna loodust ja loomi vaatlema küpses peas juba mõnda aega, kuid ega see nüüd nii ju ka ei ole, et lähed metsa, istud maha ja hakkad ootama ning kohe on ka loomad platsis. Põlvamaa jahimees Arvi Lepisk jagas meiega oma teadmisi ja kogemusi, kuidas näha loomade tegemisi.

Projekt algas sellega, et 18. märtsi lõuna paiku sõitsid koos jahimehega metsa Räpina noortekeskuse vabatahtlikud loodushuvilised noored ja töötajad.  Eesmärgiks oli paigaldada soolaku juurde rajakaamera, mis liikumise peale aktiveerub ja metsloomast pildi ja/või videoklipi teeb. Saime näha erinevate loomade jälgi ja mõistatada, kes sellel soolakul on „maiustamas“ käinud.  Kaamera panek juba loomadele tuttavasse kohta oli meie juhendajal hea plaan. Alguses polnud kindlad kas ikka loomad tulevad ja mõne pildi ka saame peale meie grupipildi, mille soolaku juures tegime. Me ei pidanud pettuma! 27. märtsi õhtul vaatasime noortekeskuses pilte ja videoklippe, mis paigaldatud kaamera oli vahepeal teinud.

Soolaku testimine.

Loomi oli piltidel näha nii öösel kui päeval, üksi ja karjas. Metskitsed käisid kõige rohkem, salvestatud oli ka metsnugis ja kährikkoer. Lisaks näitas Arvi veel varasemast ajast pärit klippe metssigadest, ilvesest, karust ja muudestki metsaelanikest.

Järgmise metsaskäigu leppisime kokku käesoleva nädala lõpul. Arvestades noorte huvi on plaanis minna koolivaheajal pikemale metsaretkele, et uurida ulukite jälgi, kopra tegevuse tagajärgi  ja nautida metsas toimunud kevadisi muudatusi.

Tekst: Kadri Jürgenson