Ranna Rootsi lihatööstus käis EJSil külas

Ranna Rootsi lihatööstus käis EJSil külas

2347
Madis Uibo ja Karmo Aksel Ranna Rootsist koos EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsuga. Foto: EJS

Novembri keskpaigas käis Eesti Jahimeeste Seltsil külas Rannarootsi lihatööstuse tootmisjuht Karmo Aksel ja Madis Uibo.

Juba varakevadel käisid sahinad, et Rannarootsi Lihatööstuse Kirimäe tootmisüksus on tegemas juurdeehitust. Selgus, et ajal, kui paljud ümberringi häbenevad oma kohta toiduahelas, on Rannarootsi julgenud ehitada uue tootmishoone, mis võimaldab tegeleda ulukilihaga.

Kuigi projekt on alles algusfaasis on Karmo sõnul juba praegu saadud head tagasisidet jahimeestelt kokkuostu toodud uuenduste eest. „Nimelt ei määra Rannarootsi Lihatööstus kokkuostul erinevaid kategooriaid vaid ostab liha kokku ühe kilohinnaga. Teiseks annab Rannarootsi Lihatööstus tagasisidet vastuvõetud uluki puhul nii nahaga kui nahata rümba kaalu kohta,“ selgitas Karmo.

Lisaks pakub Rannarootsi palju uusi teenustöid, millest populaarseimad on täna põdraliha pelmeenid ja vinnutatud põdraliha. Ise nad looma metsast kätte ei saa, aga oma tööd tunnevad hästi. Ulukite varumise ringid on igapäevased ja aktiivset kokkuostu plaanitakse teha hirve küttimise hooaja lõpuni.

Ahneks pole ka uus tegija veel läinud. Teenustööks tehtava uluki transport ja valmistoodangu transport tagasi jahimehele on tasuta. Teenustöö kätte toimetamise aeg on 2-3 nädalat. Täpsema info leiab SIIT.   

Kui teine laine lubab ja sündmused toimuvad, siis võib Rannarootsi Lihatööstust näha ka “Eesti jahimeeste kokkutulekul 2021” ja maakondlikel jahimeeste sündmustel.

Tervitame Ranna Rootsi Lihatööstuse algatusi ulukiliha töötlemisel ja väärtustamisel. Ulukiliha kvaliteetne töötlemine on oluline osa jahinduse tervikahelas.