Rakveres hinnati medaliväärseks üle 200 trofee

Rakveres hinnati medaliväärseks üle 200 trofee

6012

Eesti jahitrofeede näitusele esitatavate trofeede viimane ametlik hindamisvoor toimus 22. aprillil Rakvere jahindusklubis.

Hindamiseks oli esitatud 324 erinevat jahitrofeed, millest medaliväärilisteks tunnistati 273 trofeed. Rohkem kui teistes hindamisvoorudes esitati seekord hindamiseks põdrasarvi.

Virumaa oli ja on jäänud meie põtradele tähtsaks tugipunktiks. See võiks nii ka tulevikus olla, sestap ei maksaks kiirustada 6-haruliste (3 haru ühel sarvepoolel) küttimisega.

Hindamistulemusi saate vaadata lisatud tabelist.

Suur tänu Rakvere jahindusklubile ja jahimeestele, kes võtsid vaevaks korrektselt etikeeritud trofeede saatmise hindamisele. Kahjuks oli seekord rohkem kui varem trofeeomanikke, kes ei võtnud vaevaks näitusele esitatud trofee varustamist korrektse sildiga, mistõttu trofee omaniku ja laskmiskoha tuvastamine nõudis ekspertidelt rohkem peamurdmist.

Palume kõigil trofeesid esitanud jahimeestel veelkord üle vaadata hindamistulemused ning anda märku trükivigade esinemisest e-posti aadressil: kaarel.roht@ejs.ee.

Trofeesid hindasid eksperdid: Peeter Hussar, Priit Teder, Andres Lillemäe, Eda Pärtel, Kaarel Roht, Eiki Hansar, Uno Treier, Raul Aalde, Aili Pärtel-Beljajev, Tiit Rammul, Jüri Eibak, Ahti Kriisa, Ants Pehk, Tõnis Hiielaid, Tõnis Balodis, Jaan Ärmus, Ive Kuningas, Mait Mägi, Anne Reitel, Virgi Plaks ja Valdu Reinaas. Assistentidena aitasid hindamisele kaasa Andres Üprus, Tarmo Sillandi, Martin Hein, Andres Ruusma, Kadi Merivälja, Eiko Kaldoja ja Veiko Esula.

Suur tänu tehtud töö ja nähtud vaeva eest!

Tekst ja fotod: Kaarel Roht