PRESSITEADE: Kokkutulek kinnitas Kaitseliidu ja jahimeeste seltsi head koostööd

PRESSITEADE: Kokkutulek kinnitas Kaitseliidu ja jahimeeste seltsi head koostööd

3223
Avatseremoonia kõnelejad kokkutuleku rongkäigul. Esireas vasakult Meelis Kiili, Johannes Kert. Järgmises reas Margus Puust, Tõnis Korts ning kolmandas: Aarne Taal, Raivo Aeg, Riho Breivel ja Urmas Sukles. Fotod: EJS

PRESSITEADE
EESTI JAHIMEESTE SELTS
15.07.2019

12‒14. juulini toimus Läänemaal Kiltsi lennuväljal jahimeeste ja -naiste 39. kokkutulek, kus tavapäraste tegevuste kõrval keskenduti koostööle Kaitseliiduga.

Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) president Margus Puust ütles oma avakõnes, et tulles koos siia, Kaitseliidu territooriumile anname ühiskonnale sõnumi, et jahimehed on valmis panustama lisaks looduskaitsele ka riigikaitsesse, kui seda peaks vaja minema. „Igal juhul oleme jahimeestena valmis vajadusel oma oskused ja teadmised rakendama nii looduse kui kodumaa kaitsmiseks,“ ütles Puust.

„Meil on väga palju selliseid momente, kus peaksime jahinduse ja riigikaitse küsimused koos lahendama, nt laskepaikade senisest suurem ristkasutus,” tõi oma tervituskõnes ühiseid puutepunkte välja kindralleitnant ja riigikogu liige Johannes Kert.

„Kaitseliitu ja jahimehi ühendab see, et me kaitseme oma elustiili ‒ seda, mis on olnud meie esiisadel ja -emadel armas ja kallis: isamaa puhas loodus ja ulukeid täis mets,” ütles Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili. “Meile on antud õigus jahti pidada ja nautida kõike seda, mida loodus meile pakub,” lisas ta.

(vasakult) EJSi president Margus Puust, riigikogu ja EJSi juhatuse liige Raivo Aeg, kindralleitnant ja riigikogu liige Johannes Kert, Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili ja Riigikogu toetusrühma juht Riho Breivel.

Avamisel rõhutasid jahimeeste suurt sotsiaalset rolli mitmed olulised isikud, nende seas justiitsminister Raivo Aeg ja Riigikogu liige ja parlamendi jahimeeste toetusgrupi esimees Riho Breivel. Haapsalu linnapea Urmas Sukles andis jahimeestele kaasa head soovid kokkutuleku laabumiseks.

Traditsiooniline jahimeeste kokkutulek põhineb tavapäraselt kolmel osal: erialased võistlused (kümnel alal), koolitused ja suvine meelelahutus. Jahimeeste mõõduvõtmistes oli parim Mõniste Jahiselts Võrumaalt, teisele kohale tulid Rimmu kütid Viljandimaalt ja kolmandale Põltsamaa Jahiselts.

Kokkutulekul jagus tegevusi kõigile. Esmakordselt toimus Riigikogu jahinduse toetusrühma ja EJSi juhatuse ühine avalik nõupidamine. Lisaks viisid Läänemaa naiskodukaitsjad läbi töötoad, toimusid vibujahi demonstratsioonid, jahikoertele ja lastele mõeldud võistlused. Samuti esitles Kaitseliit põnevat sõjatehnikat ja relvi. Erametsaliidu ja Erametsakeskuse telgis sai teada kõike olulist metsomanikke puudutava kohta.

Mööda varulennurada kulges kaubatänav, mis on aastate jooksul kujunenud jahinduslikuks minimessiks. Muusikalist meelelahutust pakkusid Karavan, Terminaator ja Lauri Saatpalu.

Kokkutulekul osales 4700 jahimeest ja nende pereliiget, sõpra ja külalist nii Eestist kui välisriikidest. Samuti oli kohal hulgaliselt jahimeeste kõige olulisemaid pereliikmeid – neljajalgseid.

Kokkutuleku võistluste tulemusi näeb SIIT. Pildigalerii leiab SIIT ja kogu sündmuse info SIIT.

Lisainfo:
Tõnis Korts
Eesti Jahimeeste Selts
tegevjuht
tel 511 8673
tonis.korts@ejs.ee