PRESSITEADE: Jõuludel ja aastavahetusel tuleks vältida liigset müratekitamist

PRESSITEADE: Jõuludel ja aastavahetusel tuleks vältida liigset müratekitamist

1461
Foto: Flickr

Aastavahetusel ja viimastel aastatel ka millegipärast jõulude ajal käib kaasas ilutulestik ja muu paugutamine, mis häirib nii mets-, kodu- kui ka lemmikloomi. Eesti Jahimeeste Selts ja MTÜ Nähtamatud Loomad kutsuvad üles vältima liigset müratekitamist ja keskkonnareostamist.

„Austame pühadel vanu traditsioone, aga teeme seda mõistlikult,” selgitas Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht Tõnis Korts. „Vaatamata sellele, et jõulud on rahuaeg on viimastel aastatel paugutama hakatud ka jõuludel. Ilutulestik ja muud müratekitajad toovad kaasa nii kodu- kui metsloomadele palju stressi,“ sõnas ta ja lisas, „et loomi vähem häirida, kutsume kaaskodanikke üles vältima liigse müra tekitamist“.

“Meile rõõmurohke ilutulestik teeb paraku teravama kuulmisega loomade kõrvadele tohutult haiget ning loodame, et aina enam omavalitsusi otsustab tulevikus rakettide asemel näiteks valgusmängu kasuks. Pidutseme sel aastal müravabalt, ärme jäta lemmikut ilutulestiku ajal üksi ja toome õuekoerad võimalusel tuppa,” sõnas loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad esindaja Liis Hainla.

Ilutulestiku valgussähvatused ja paugutamine on loomadele suur stressiallikas ja võib nad ettearvamatult käituma panna. Ilutulestikku tuleks süüdata lähedalasuvatest inimestest ja loomadest ohutus kauguses, et vältida võimalikke vigastusi. Ilutulestikust alles jäänud tükid tuleb pärast kokku korjata, et loomad neid kogemata ei sööks või nendega endale muul moel viga ei teeks.

Palume inimestelt mõistvat ja hoolivat suhtumist loomadesse ning ettevaatust liikluses, kuna häiritud loomad võivad ootamatult ilmuda ka sõiduteedele.

Lisainfo:
Tõnis Korts
Eesti Jahimeeste Selts
tegevjuht
tel 511 8673
tonis.korts@ejs.ee

Liis Hainla
Kommunikatsioonijuht
MTÜ Nähtamatud Loomad
liis.hainla@nahtamatudloomad.ee
+372 5681 7072