PRESSITEADE: Jahimehed täitsid riigipoolse metssigade küttimiskohustuse

PRESSITEADE: Jahimehed täitsid riigipoolse metssigade küttimiskohustuse

3513
Seakatkule vaatamata suutsid jahimehed täita riigi poolt sätestatud metssigade küttimismahu. Foto: Remo Savisaar

Jahimehed täitsid lõppenud jahihooajal seakatku piiramiseks riigi poolt kehtestatud küttimiskohustuse. Kokku kütiti, maeti ja paigutati konteineritesse 18 338 metssiga, Keskkonnaameti poolt seatud kohustus oli 18 272 isendit.

„Jahimehed tulid toime riigi poolt kehtestatud väga suure ülesandega seakatku piiramisel,“ selgitab Eesti Jahimeeste Seltsi president Margus Puust. „Arvestades asjaolu, et jahiseltsid tegelevad vabatahtlikkuse alusel, siis tänan väga kõiki jahimehi panustatud aja ja pingutuse eest,“ lisab Puust.

Keskkonnaameti andmetel oli 1. märtsi seisuga kütitud ja hukkunud metsigade arv kokku 18 338, küttimiskohustus lõppenud hooajal oli 18 272 isendit.

Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on riik jahimeestele pannud täna olulise rolli ja vastutuse seakatku tõkestamisel. „Arvestades asjaolu, et seakatk jääb siia aastateks ja uued haigused on Eestis ründamas, on mõistlik jahipiirkondadesse rajada bioohutusnõuetele vastavad esmased ulukite töötlemis- ja säilitamiskohad,“ selgitab tegevjuht. „Selleks vajame riigi poolt senisest suuremat tuge,“ lisab Korts.

Lisainfo: Tõnis Korts
Eesti Jahimeeste Selts
tegevjuht
Tel 511 8673
tonis.korts@ejs.ee