PRESSITEADE: Jahimehed ja kaitseliitlased saavad Rutjal kokku

PRESSITEADE: Jahimehed ja kaitseliitlased saavad Rutjal kokku

509
2023. aasta kokkutuleku avarongkäik Ida-Virumaal Kaevandusmuusemi ees. Foto: EJS

12.-14. juulini saavad Rutja õppeväljakul esmakordselt kokku jahimehed ja kaitseliitlased.

Jahimeeste ja kaitseliitlaste kokkutulek avatakse reedel kell 19 paraadiga, millele järgnevad erinevad sõnavõtud. Kolme päeva jooksul toimuvad Rutjal võistlused, koolitused, töötoad ja esitlused. Kokkutulekul on avatud kauba- ja toidutänav. Samuti leiab tegevusi lastele ja koertele.

Esimene jahimeeste kokkutulek toimus 1968. aastal Ida-Virumaal Toila-Oru pargis ning on aastatega kasvanud suureks suviseks koguperefestivaliks. Sel aastal korraldab Eesti Jahimeeste Selts seda koostöös Kaitseliiduga. Kokkutulek toimub Eesti Jahimeeste Seltsi „Kaitse kodu“ teema-aasta raames.

Kohapeal edastab infot kokkutuleku raadio 103,7 MHz, mille juhtimise on enda peale võtnud kokkutuleku raadiohääl Rene Riismaa ehk Renxx. Muusikalist meelelahutust pakuvad 2 Quick Start, Mustad Kolonelid, Singer-Vinger ja Ines.

2023. aastal allkirjastati Eesti Jahimeeste Seltsi ja Kaitseliidu vahel koostööleping. Lepingu eesmärk on arendada organisatsioonide vahelist koostööd. Samuti on eesmärk nii Eesti Jahimeeste Seltsi kui ka Kaitseliidu liikmeskondade suurendamise toetamine. Ühise kokkutuleku korraldamine on esimene suurem projekt kahe organisatsiooni vahel. Varasemalt on tehtud samuti tihedat koostööd, näiteks noorte laagrite ja laskevõistluste korraldamisel.

EJS ja Kaitseliit jagavad ühiseid väärtusi ja selle heaks näiteks on Eesti Jahimeeste Seltsi selle aasta teema ja kokkutuleku slogan „Kaitse kodu“.