PRESSITEADE: Jahimeeste ümarlaud leidis veelinnujahi probleemile lahenduse

PRESSITEADE: Jahimeeste ümarlaud leidis veelinnujahi probleemile lahenduse

2917
Linnujahikorraldajate ümarlaud. Foto: Tõnis Korts

6. veebruaril Eesti Jahimeeste Seltsis toimunud linnujahikorraldajate ümarlaual toetati jahikülalistele täiendava koolituse korraldamist, mis oleks alternatiiv ornitoloogide poolt välja pakutud jahipiirangutele.

„Ümarlaual osalejad leidsid, et linnujahi probleemile on parim lahendus jahikülaliste teadmiste ja teadlikkuse tõstmine, mitte administratiivsed lahendused, nagu seaduse muutmine” selgitas EJSi tegevjuht Tõnis Korts. „Selle otsusega toetame teadmistepõhist, mitte seadustega üle reguleeritud ühiskonda,” lisas ta.

Veelinnujahi probleemi tõstis üles Eesti Ornitoloogiaühing, kes soovis algatatud petitsiooniga jahikülaliste seas veelinnujahti piirata. Eelmise aasta detsembris võttis riigikogu menetlusse ornitoloogide algatatud petitsiooni „Aita lõpetada seaduslikud veelindude tapatalgud“.

„Olukorras, kus lindude tekitatud kahjud järjest suurenevad, ei ole otstarbekas rakendada küttimise piiranguid,” selgitas Korts ja lisas, et „meil oleks vaja toimivaid väärtuslahendusi, mis arvestaksid kõikide osapoolte, sealhulgas põllumeeste huve“.

Jaanuaris toimus riigikogu keskkonnakomisjonis linnujahiteemaline istung, kus keskkonnaministeerium pakkus linnujahi probleemile ühe lahendusena välja jahikülalistele täiendava koolituse korraldamist. Ornitoloogide arvates tuleks aga eelkõige muuta jahiseadust ja viia sisse lisapiiranguid veelinnujahi osas, mis ei leidnud komisjoni liikmete poolt toetust.

Vaata lähemalt ka ERRist.

Lisainfo:
Tõnis Korts
Eesti Jahimeeste Selts
tegevjuht
tel 511 8673
tonis.korts@ejs.ee