Pöördumine: kuu aega eriolukorda

Pöördumine: kuu aega eriolukorda

1771
Foto: Esna Ong

Tere, EJSi pere!

Oleme kõik elanud kuu aega eriolukorras. See ei ole olnud kerge kellelegi, aga oleme saanud hakkama. Kinnitan Teile, et meie kõige suurem väljakutse täna on hoida nii jahimeeste, nende pereliikmete kui ka kõigi teiste tervist. Just sellest tulenevalt oleme kasutusele võtnud seda tagavad meetmed ja teinud vastavad otsused.

EJSi aprillis toimuma pidanud üldkoosolek on lükatud edasi kuni eriolukorra lõppemiseni. Juhatuse koosolekud toimuvad e-koosolekutena ja büroo töötab kodukontorites. Pidasime juhatusega vastutustundlikuks ära jätta ka juulis toimuma pidanud 5000 osalejaga traditsioonilise kokkutuleku. Need ei ole olnud kerged otsused, aga antud tingimustes ainuvõimalikud.

Anname kehtestatud eriolukorras jahimeestena parima, et meie tegevused ja osutatavad haldusteenused jätkuksid ka eriolukorra ajal. Rõõm on Teile teatada, et EJS-i poolt on olemas tehniline valmidus ja Keskkonnaministeeriumi kooskõlastus jätkata juba alustatud noorjahimeeste koolitusega veebikeskkonnas. Esimesed nädalad koolituse veebipõhist korraldust on näidanud, et see toimib ja senine tagasiside on olnud väga hea. Seega meie juurdekasv on tagatud ka raskel ajal.

Jätkub ajakirja „Eesti jahimees“ väljaandmine ja veebilehe toimetamine. Endise tempoga käib IT arendus. Suhtlemine rahvusvaheliste jahimeeste katusorganisatsioonidega on veebipõhine ja ära on jäetud nii Varssavis märtsi lõpus toimuma pidanuid FACE kui ka Riias maikuus toimuma pidanud CIC peaassamblee, aga töögrupid toimivad ja seda veebipõhiselt.

Jälgime pidevalt Vabariigi Valitsuse, Terviseameti ja teiste pädevate organisatsioonide juhiseid ja käitume vastavalt nendele.

Palume kõiki Teid suhtuda äärmiselt tõsiselt, kui ilmnevad külmetushaigusele iseloomulikud tunnused. Võimalusel palume sellisel juhul püsida kodus ja jälgida tervist. Vaid nii saame pidurdada koroonaviiruse levikut.

Jahimeestena oleme tulnud läbi rasketest aegadest, erinevatest ühiskondlikest kordadest ikka koos ja ühiskondlikke huvisid ja keskkonda oma erahuvidest tähtsamaks pidades. Oleme oma olemuselt ellujääjad ja võimelised tegutsema ja toimima ka väga rasketes oludes. Tehkem seda väärikalt hoides jahimeeste lippu kõrgel. Kui on vaja kogukonda toetada ja abistada, siis teeme seda arvestades loomulikult omi võimalusi ja kehtiva olukorra nõudeid! Sigade Aafrika katku vastane võitlus näitas ja näitab siiani, et üheskoos tegutsedes saavutame parima võimaliku tulemuse.

Oleme Teie jaoks olemas ka eriolukorra ajal. Meie büroo töötab ja vastame kõigile tekkinud küsimustele ja leiame lahendused!

Loodame Teiega kohtuda sügisestel ühisjahtidel!

Kivi kotti ja olge terved!

 

Margus Puust, EJSi president

Tõnis Korts, EJSi tegevjuht