Põlva jahiseltsi hooaja lõpupidu

Põlva jahiseltsi hooaja lõpupidu

434
Põlva jahiseltsi hooaja lõpetamine. Fotod: EJS

Põlva jahiseltsi hooaja lõpupidu peeti traditsiooniliselt Mooste folgikojas. Osalejaid oli hulgaliselt, nii saal kui tantsupõrand oli jahimeeste ja nende kaaslaste poolt hõivatud.

Põlvamaal peetakse jahikultuurist lugu ja lõpetatakse jahihooaeg piduliku kokkuvõtete tegemisega. Nii on see olnud ja otsustades jahimeeste huvi järgi, nii see ka jääb. Vähemalt lähiaastatel kindlasti.

Lisaks oma jahimeestele olid kutsutud külalised nii lähedalt ja kaugelt, nii naabrite hulgast kui ülenaabrite juurest.

Õhtu avas Põlva jahiseltsi juhatuse esimees ja Eesti jahimeeste seltsi juhatuse liige Tiit Rammul, kes ütles, et ta ei tea, missugune on tulevik, aga teab, mis on olnud ja seega keskendus nendele tulemustele, mis möödunud jahihooajal saavutati. Rammul jäi aastaga rahule ja tänas selle eest kõiki jahimehi.

Edasi sai sõna EJS-i tegevjuht Tõnis Korts, kes tervitas Põlvamaa jahimehi ja kuna Tiit Rammul rääkis olnust, siis tegevjuht tõi positiivse sõnumi tuleviku kohta. Tema sõnul näitas värske küsitlus, et jaht on Eestis elanike hulgas endiselt kõrgelt aktsepteeritav tegevus. Tegevjuhil jagus häid sõnu Põlvamaa jahimeestele ja nimeliselt tänas ta suure panuse eest noorjahimeeste koolitusmaterjalide arendamise ja hoolitsemise eest Arvi Lepiskit.

Trofee-ekspertide poolt tõi tervitused Andres Lillemäe. Ta kiitis Põlvamaa ekspertide tööd.

Edasi tänas Tiit Rammul silmapaistvaid Põlvamaa kütte ja koos Arvi Lepiskiga andis üle autasud.

Autasud ja tänukirjad said Urmas Kukk, Avo Kosk, Maario Hõimla, Tõnis Olesk, Tõnis Turi, Margus Zupsmann, Vendu Suurmann, Johannes Raidla, Peeter Kuningas ja Urmas Kaur.

Samuti anti üle auhinnad (Olerexi kinkekaardid) vabariikliku jahimeeste kokkutuleku võistkondades osalenutele.

Ja traditsiooniliselt anti ka PJSi parima trofee auhinnad küttidele. Parimad trofeed olid: Meelis Aianurmel, Tanel Kapil, Martin Ootsingul, Egon Runtalil, Ain Tiirikul, Maario Hõimlal, Martin Millil.

Pidulikul õhtul hoolitses muusikalise poole eest ansambel KLUBI ja toitlustas Nele Catering. Viimasega on Põlvamaa jahimeestel pikemaajalisem koostöö juba.

Au ja kiitus Põlvamaa jahimeestele ka EJS-i poolt ja väga loodame, et hoiate jahikultuuri lippu ka edaspidi kõrgel.

JAGA