Pole kaugel aeg, mil pesukarud Eestis pahandust teevad

Pole kaugel aeg, mil pesukarud Eestis pahandust teevad

3907
Pesukaru. Stephen Oachs/Flickr

Tallinna loomaaias võib imetleda pesukarusid vaid niikaua, kui loomakestel eluiga jätkub. Uusi isendeid enam sisse tuua ei tohi, sest nad kuuluvad Euroopas invasiivsete võõrliikide ehk sissetungijate nimekirja.

Põhja-Ameerikast pärit pesukaru võib suure arvukuse puhul muutuda nuhtluseks asulates, kus levitavad haigusi, kuid hävitada ka looduses linnupesi. Eestis pesukaru vabas looduses pole leitud, kuid Leedus nende populatsioon aeglaselt suureneb, selgitab ERR.

Pesukarusid võib Eestis imetleda loomaaias. Kuid Leedus on neid loomakesi leitud juba viimase 10-15 aasta jooksul loodusest. Esimesed isendid lasti maha Ida-Leedus raudtee lähedal. Leedu jahiseltsi juht oletab, et pesukarupere sõitis jänest – Poolast Leetu rongiga.

Leedu jahi- ja kalameeste seltsi tegevjuht Eugenijus Tijuas ütles, et loomad võisid loodusesse jõuda rongiga sõites. “Ta ronis viljavagunisse ja selles raudteesõlmes, kus teda tulistati, ronis välja. Seal oli emane koos kahe pojaga.”

Seni pole pesukarud Eestisse rännanud. Ka Leedus pole neid massiliselt. Kuid võõrrändurid liiguvad. Šaakalit nähti kõigepealt Eestis. Nüüd on ta levinud edasi ka Lätti ja Leetu.

Vaata lähemalt ERRist.