Pilet.ee kaudu tasutud jahipidamisõiguse kehtivus pikeneb automaatselt keskööni

Pilet.ee kaudu tasutud jahipidamisõiguse kehtivus pikeneb automaatselt keskööni

952
Foto: EJS

Alates selle aasta märtsist saab jahipidamisõiguse tasu maksta veebilehel kalaluba.ee või jahiluba.ee kaudu ning jahipidamise õigus kehtib kuupäeva täpsusega, see tähendab, et jahipidamise õigus lõppeb viimase kehtivuspäeva keskööl. Pilet.ee kaudu enne 2022. aasta märtsi ostetud jahipidamisõiguse kehtivus pikeneb nüüd automaatselt kehtivuspäeva lõpuni.

Pilet.ee süsteemi eripära tõttu kehtib selle platvormi kaudu ostetud jahipidamise õigus tunni täpsusega. See tähendab, et kui jahipidamisõiguse eest tasuti pilet.ee kaudu 7. oktoobril 2021 kell 13.00 siis kaotab õigus kehtivuse tänavu 7. oktoobris kell üks. Kalaluba.ee või jahiluba.ee platvormil on võimalik uue jahipidamise õiguse eest tasuda aga kuupäeva täpsusega ehk alates järgmisest päevast. Et vältida olukorda, kus jahimehest sõltumatult tema jahipidamise õigus kehtivuskuupäeva lõpus mingiks ajaks kehtivuse kaotab, pikendatakse pilet.ee kaudu ostetud õigust kuni kehtivuskuupäeva keskööni.

Segaduste vältimiseks ei rakendu muutus kohe, vaid kehtivus pikendatakse automaatselt kõigil pilet.ee keskkonnast ostetud lubadel, mille kehtivus lõppeb 7. oktoobril või hiljem. Kui jahipidamise õigus lõppeb keset päeva 5. või 6. oktoobril siis jahikontrollis õiguse puudumise tõttu mõnetunnises vahemikus ei karistata. Küll aga peab jahimees hoolitsema selle eest, et jahipidamisõigus kehtiks järgmisel päeval.

Platvormil kalaluba.ee või jahiluba.ee saab jahipidamisõiguse tasu maksmisel valida kehtivuse alguskuupäevaks kas maksmispäeva või sobiva kuupäeva tulevikus. Jahipidamisõiguse kehtivuse alguseks ei saa märkida kuupäeva, mil eelmine jahipidamise õigus veel kehtib.