Piiriribal hukkus põder

Piiriribal hukkus põder

3991
Hukkunud põder piiritara juures. Fotod: Raivo Kunst

6. veebruaril kella kolme paiku anti Põlvamaa jahimeestele teada, et piiriribal on hukkunud noor põder.

Kohapeal asja uurinud jahimehed tuvastasid, et loom tuli Venemaalt Eestisse ja takerdus piiririba ületades lõiketraadist tõkkesse. „Emane põdravasikas oli küll suutnud end vabaks rebida, kuid suri lõiketraadist tekitatud vigastustesse vaevalt 20 meetri kaugusel vigastuskohast. Jäljed sündmuskohal andsid põhjust karta, et vigastatud on ka vasikaga piiri ületanud põdralehm. Jahimehed püüavad jälgi edasi harutada, et välja selgitada looma vigastuste suurus ja eluohtlikkus,“ selgitas Põlva jahiseltsi jahinõunik Anne Reitel.

Kui möödunud sügisel hakkas kaitsevägi Eesti piirile paigaldama n.ö. “ajutisi” lõiketraadist tõkkeid, siis sigines kohalike elanike ja jahimeeste südameisse nõutus ja painav mure – kelle jaoks need ajutised tõkked ikkagi vajalikud on.

„Kui inimene oskab eeldatavasti silmaga nähtavat ohtu enamvähem adekvaatselt hinnata ja kas pöördub tagasi või leiab ohust möödapääsutee, siis metsloom suudab küll inimesest kordades võimsamate meelte abil võõrkeha looduses ära tunda, kuid ei oska märgata inimese loodud tapariista salavigureid ja hinnata ohtlikkuse taset ning pahatihti ülehindab sellisel puhul oma võimeid,“ tõdes Anne Reitel.

Loe ka piiritaradest lähemalt Maalehest.