Pärnus kuulutati välja jahirahu

Pärnus kuulutati välja jahirahu

612
Jahirahu kuulutati üle 10 aasta taas välja Pärnus. Fotod: EJS

Eesti Jahimeeste Seltsi president Margus Puust kuulutas 14. detsembril välja üleriigilise jahirahu, mis kestab 24.-26. detsembrini.

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ütles jahimeestele ja nende kaaslastele soojad tervitussõnad. “Soovin head ja rahulikku jõuluaega ning head jahiõnne peale jahirahu lõppemist,” ütles linnapea.

Jahirahu kuulutati sellel aastal välja juba 30. korda. Viimati kuulutati jahirahu välja Pärnus 10 aastat tagasi Endla teatri pargis.

EJS-i president Margus Puusti sõnul tunnetas ta selgesti seda väge ja jõudu, mis jahimeestes sees on. “Ka kõige raskematel hetkedel suudavad jahimehed tulla ühise laua taha ja leppida asjades kokku,” sõnas Puust.

Üllatuskülalisena viibis sündmusel ka regionaalminister Madis Kallas, kelle sõnul on ta jahimeestel külas juba teist korda sellel aastal. “Suvisel kokkutulekul külastasin teid keskkonnaministrina ja nüüd regionaal ja maaelu poolelt. Tänan kõiki jahimehi väga hea koostöö eest, mis nii keskkonna- kui põllumajandusvaldkonna poole pealt on toiminud,” tõdes minister.

Pärnu Jahimeeste Liidu juhatuse esimees Uno Kask tervitas kokkutulnuid liidu poolt ja kiitis Pärnumaa Jahimeeste Liidu teokaid liikmeid ning avaldas tänu arvukatele koostööpartneritele.

Jahirahu väljakuulutamisel mängiti tuntud jahisignaale. Esmaettekandele tuli Arne Põdra poolt kirjutatud signaal “Jahirahu”.

Jahirahu väljakuulutamise traditsioon algas 1993. astal Viljandimaal Heimtalis. Tollal kuulutas jahirahu välja pastor Mart Salumäe.

Vaata ka ERRi ja Pärnu Postimehe kajastust.