Pärnus algas noorte loodus- ja jahinduslaager

Pärnus algas noorte loodus- ja jahinduslaager

993

14. juulil kell 12 avati Pärnu laskekoolituskeskuses jahisarvehelide saatel noorte looduse ja jahinduse laager.

Pärnumaa jahimeeste liidu tegevjuhi Eero Nõmme sõnul pakutakse noortele proovida erinevaid laskeharjutusi- ja distsipliine. „Saabumispäeval on plaanis läbi viia neli erinevat töötuba. Teisel päeval on kavas põnev laevareis Kihnu saarele ja kolmandal päeval tegutseme lasketiirus,“ ütles Nõmm. „Esimese päeva õhtujuttu rahvusloomast räägib hundiuurija Marko Kübarsepp,“ lisas ta.

EJS-i hariduse projektijuhi ja noorte jahilaagri maaletooja Peeter Hussari sõnul on noortelaagri puhul tegemist juba traditsioonilise ja sisse harjutatud ettevõtmisega. „Ka teemad on traditsioonilised: üldharivad, loodust tutvustavad ja praktilise poole pealt looduses hakkamasaamist tutvustavad,“ ütles Hussar.

Laagri tervituskõne pidas EJS-i tegevjuht Tõnis Korts, kes toonitas, et põhieesmärk on laagril anda edasi praktilisi teadmisi looduses hakkama saamise kohta. „Jahimehed on alati olnud praktilised looduse kaitsjad ja neid kogemusi, aga samuti väärtusi selles laagris edasi antaksegi. Looduse kaitsmine on tegevus, mitte tegevusetus,“ ütles Korts.

„Loodust võib kaitsta veebis häält andes, aga tulemuslikum on midagi päriselt ära teha. Näiteks teha linnu pesakasti ja panna see õigesse kohta, et lind saaks tuua järglasi, “ lisas ta.

Partidele pesakasti meisterdamine on ka ühe töötoa teema. Seda juhendab laagris osalev Niko Uronen Soome jahimeeste liidu juures asuva Soome noorte jahindusgrupi juht. Lisaks viiakse läbi veel vibu töötuba, peibutamise ja esmaabi töötoad.

 

Teisel päeval viiakse noored Munalaiu sadamasse, kust sõidetakse laevaga Kihnu ja sealse loodusega tutvuma. Päev veedetakse saarel ja õhtuks saabutakse tagasi laagrisse Pärnu jahikoolituskeskuses. Õhtul vaadatakse loodusfilmi.

Kolmas laagripäev on lasketiiru päev. Tehakse jahilaskmist ja osaletakse relvapuhastamise õpitoas. Pärastlõunal toimub jahikoerte õpituba.

Laager lõpeb pühapäeva õhtul, mil vanemad saavad kätte oma „täis laetud akudega“ järeletulijad.

Laagrit aitavad läbi viia laagri ülem Piret Dreimann, rühmade juhid Marwin Virkus, Vahur Ilves, Mait Mägi, Kaspar Kruusimägi, Kirke Johanna Pallon ja Sandra Assak.

Tänu laskekoolituse läbiviimise eest kuulub Eero Nõmmele, Eero Kajakale ja Andres Ratassepale.

Samuti suur-suur aitäh Kihnu JS pealikule Sven Sepale Kihnu päeva korralduse eest!
Peedu Pernerit täname esmaabi koolituse läbiviimise eest!

Tänusõnad kuuluvad Adavere Meatile ja Kaitseliidu Pärnumaa malevale toetamise eest!