Pärnumaal vaktsineeritakse koeri ja kasse marutaudi vastu

Pärnumaal vaktsineeritakse koeri ja kasse marutaudi vastu

594
Foto: Pixabay

Pärnumaal Saarde vallas toimub 15. mai tasuta lemmikloomade vaktsineerimine marutaudi vastu.

Põllumajandus- ja Toiduameti loomatervise ja -heaoluosakonna nõuniku Maarja Kristiani sõnul on väga oluline, et vaktsineeritud koerte ja kasside osakaal järjepidevalt suureneks. „Lemmiklooma marutaudivastane vaktsineerimine on iga loomaomaniku kohustus ning seda peab tegema vähemalt iga kahe aasta tagant. Kuna Saarde vallas pole vaktsineerimisvõimalused omanikele nii hästi kättesaadavad, siis otsustas amet koostöös kohaliku omavalitsusega korraldada vaktsineerimise, mis on loomaomanikule tasuta,“ kirjeldas Kristian. Lisaks Saarde vallale toimub vaktsineerimine ka Häädemeeste vallas 28. mail.

„Vaktsineeritav loom peab olema terve ning vähemalt kolm kuud vana. Juhul kui lemmikul on olemas pass või muu dokument, millesse vaktsineerimise andmed kanda, siis see tuleks kindlasti kaasa võtta,“ lisas Kristian. Vaktsineerimist teostavad tegevusloaga loomaarstid.

„Vaktsineerimist teostatakse erinevates punktides Saarde vallas ja sinna on oodatud nii koerad kui ka kassid. Seetõttu on väga oluline, et kõik koerad oleksid rihmastatud ja kassid võimalusel puurides,“ selgitas Kristian.

Asukohtadega, kus Saarde vallas vaktsineerimine toimub saab tutvuda siin. Loe lisaks marutaudi kohta marutaud.ee.

JAGA