Pärnumaa Jahimeeste Liit pidas 70 aastapäeva juubelit

Pärnumaa Jahimeeste Liit pidas 70 aastapäeva juubelit

3769
Aukirjadega tänati Pärnumaa jahimeeste seltse. Fotod: EJS

Laupäeval, 9. novembril tähistas Pärnumaa Jahimeeste Liit Pärnu kontserdimajas pidulikult oma 70 aasta juubelit. Peol osales 350 inimest.

Peo algusel pidasid tervituskõned Pärnumaa Jahiemeste Liidu juhatuse liige Uno Kask ja EJSi president Margus Puust. Uno kõnet saab lugeda SIIT.

Juubelil jagati ka mitmeid autasusid. Tänukirjad anti Pärnu jahimeestele: Andres Tammsalu, Ants Antsmäele, Ants Vohule, Endel Tasasele, Heinar Vainule, Indrek Merasele, Jaan Liivsonile, Jaan Tammele, Janek Kirsipuule, Jüri Kasemetsale, Kalev Pitsalile, Kalev Pärnale, Kardo Tõnnile, Koit Kivikasele, Lembit Miilile, Mait Jansonile, Mart Juhanile, Meelis Kruusmannile, Neeme Juurikasele, Oleg Jevgrafovile, Oliver Põltsamile, Rait Sõrmusele, Raivo Kimmelile, Raul Tammele, Rene Koppelile, Risto Sõrmusele, Roland Tomsonile, Rutmar Nurmile, Tõnu Salule, Udo Toomelale, Vahur Reinule, Vardo Kappakile ja Villem Jaansoole.

Pärnumaa Jahimeeste Liit kuulutas välja ka aasta jahimehe tiitli, kelleks sai Konstatin Lindt Jõõpre Jahiseltsist. Samuti anti välja aasta jahimehe tiitli 2. koht Gert Krügerile Tahkuranna Jahiseltsist ja 3. koht Kaarel Pikkmetsale Lõpe Jahiseltsist.

Veel tänati jahiseltse ühiste eesmärkide saavutamise, jahinduse arendamise ja jahindusse panustamise eest. Tänukiri anti Aruvälja, Audru, Jõõpre, Kaisma, Kihlepa-Lindi, Kihnu, Koonga, Kullipesa, Lõpe, Orajõe, Pärnjõe, Pööravere, Sauga, Seliste, Surju, Tahkuranna, Tali, Tootsi, Tori-Sindi, Tõstamaa, Vana-Varbla ja Vändra jahiseltsile.

Pärnumaa Jahimeeste Liidu vapimärk anti üle Valeri Vesselovile, kes on juhtinud Jõõpre Jahiseltsi ning oma jahi-, keskkonna- ja juhtimisalaseid kogemusi ning oskusi jahiseltsi juhtidele järjepidevalt edasi andnud. Vapimärk anti ka Aruvälja Jahiseltsi esimehele Jaanus Põldmaale, kes on kogukonnas välja töötanud valiklaskmise, loomade loenduse ja heidutusjahtide lahendused, mis sobivad kõikidele seltsi liikmetele ning samuti panustanud vabariiklikku jahindusse.

EJSi president Margus Puust ja tegevjuht Tõnis Korts andsid üle teenetemärgi Ilves Uno Kasele, Raimo Soomrele, Hillar Pikkile, Urmas Salmule, Rain Raudsepale ja Ene Karelsonile. Aukiri jagati aga Jaak Jaansole, Aivar Naabrile, Vello Ottile, Anita Tasasele, Hans Kivikasele, Gunnar Reiksarele ja Eero Nõmmele.

Juubelipeo puhuks oli valmistatud ka humoorikad videoklipid jahindusest, jahiajaloost, jahimeestest ja ulukitest läbi huumori prisma.

Pärast tseremooniat sai maitsta ulukilihast maitsvaid tooteid. Tantsuks mängis Ivo Linna.