Pärnumaa jahimeeste liidu sügisjahti peeti Kaismal

Pärnumaa jahimeeste liidu sügisjahti peeti Kaismal

730
Kaismal peeti ühisjahti. Fotod: EJS

Traditsiooniline Pärnumaa jahimeeste sügisene ühisjaht sai seekord teoks Kaisma jahipiirkonnas reedel, 17. novembril.

Pärnumaa jahimeeste liidu tegevjuhi Eero nõmme sõnul on ühisjahid Pärnumaal väga pikk traditsioon ja nende eesmärk on jahiseltside omavahelise koostöö tugevdamine ja koostöövaimu hoidmine. „Lisaks jahimeestele oleme kaasanud ühisjahtidesse nii koostööpartnereid kui ka maaomanikke,“ ütles Nõmm

Jahil osales 80 jahimeest ja naist. Koguneti jahipäeva hommikul Kaisma jahimajas. Osalejatele oli kaetud hommikulaud.

Eelmise aasta jahikuningas, Eero Nõmm, heiskas Pärnu Jahimeeste Liidu lipu. Jahijuhataja ja Kaisma jahiseltsi juht Koit Kivikas viis läbi instruktaaži ja selgitas, missuguseid loomi võib küttida ja milliseid mitte.

Lipp heisati Pärnumaa jahisarve ansambli eestvedaja Johannes Gilli ja liikme Allar Nõmme jahisarve helide saatel. Samuti puhuti lahti ühisjahi algus.

Kokku tehti kolm aju

Kokku tehti kolm aju. Loomi kohati erinevaid. Nähti nii karu kui hunti. Õnnestus näha ka põtra. Kütitavaid loomi seekord küttidele ette ei sattunud. Selline see jaht paraku on.

Jaht lõpetati pidulikult jahimaja juures, kus jahisarve helide saatel langetati lipp ja tehti ühispilt.

Pärast jahti toimus traditsiooniline jahijärgne koosviibimine Kaisma rahvamajas. Kaetud olid lauad ja jahilistele pakuti sooja sööki.

Eero Nõmm andis jahikorralduse eest Kaisma jahiseltsile tänumeene. Jahikuningas jäi seekord välja kuulutamata ja tiitel välja andmata.

Kus toimub järgmisel aastal ühine jaht, see selgitati välja loosiga. Fortuna tahtel korraldab järgmisel aastal ühise jahi Jõõpre jahiselts.