Palmses toimus meeleolukas jahikoerapäev

Palmses toimus meeleolukas jahikoerapäev

4218
Jahikoerte päev Palmse mõisas 2017. aastal. Fotod: Jaanus Vaiksoo

 

26. augustil toimus Lääne-Virumaal kolmas Palmse jahikoerapäev.

Palmse mõisapark on jahikoertepäevaks suurepärane paik. Siin on ruumi korraldada koertenäitus, viia läbi jahikatsed ja pakkuda samal ajal publikule mitmesuguseid esitlusi alates ajaloolistest jahipidamisviisidest lõpetades vibujahiga.

Palmse jahikoerte erinäitus on meie jahimeeste jaoks tõusnud kevadise Särevere erinäituse kõrval teiseks oluliseks rahvusvaheliseks näituseks, kus saab professionaalsetel kohtunikel lasta oma tõukoeri hinnata. Üha rohkem jahimehi soovib jahil käia koos koeraga, mis annab selget tunnistust jahikultuuri edenemisest. Oluliselt on mitmekesistunud ka erinevate jahikoertetõugude esitlemine. Suurulukijahi kõrval võidab taas populaarsust linnu- ja väikeulukijaht koertega.

Ringis on kutsikaklassi tõugude parimad koerad.

Jahikoertepäeva šõuprogrammis andis EJS-i tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe koos Eesti Ratsaspordi Liidu abiga väikese näitliku ülevaate parforce-jahi ajaloost ja olemusest. Kohalik jahimees ja jahikoolitaja Peeter Hussar tutvustas huvilistele linnujahti koertega. Palmse mõisa tiigi ääres demonstreerisid meie tuntud vibujahientusiastid Rita-Anete Kohava, Riho Alep, Margus Käärma, Reimo Loorents ja Enn Lank kopra küttimist vibuga.

Jahikoertepäeval oli veel võimalus sooritada jahikatseid karule, verejäljele ja urukoertele.

Jaht hobustega oli ka 18. sajandi Eesti mõisates levinud jahipidamisviis eriti huntidele ja rebastele. Jahist võtsid sageli osa ka naised.

III Palmse jahikoertepäeva organiseeris Eesti Jahikoerte Tõuühing koostöös Eesti Jahimeeste Seltsiga ja sihtasutusega Virumaa Muuseumid.

Vaata ka TV3Suvereporteri ja Virumaa Teataja kajastust.

Peeter Hussar ja Age Lagenõmm koos saksa linnukoeraga pidasid näitlikku pardijahti.