Palju õnne Eesti Jahispordi Liidule!

Palju õnne Eesti Jahispordi Liidule!

1065

25. märtsil tähistab Eesti Jahispordi Liit 25. sünnipäeva. Palju õnne EJS-i poolt!

25. märtsil 1997. aastal loodi vastavalt initsiatiivgrupi tegutsemisele, kelledest enamik oli kunagi Eestis tegutsenud ning edukalt Jahimeeste Seltsi Laskeföderatsioonis jahilaskmist arendanud isikud. 25. märtsil toimus EJS-i keskuses uue organisatsiooni asutamiskoosolek. Koosolek oli edukas ning liit sai loodud.

Liit ei tekkinud tühjale kohale, vaid jätkas kunagi varem tegutsenud Jahimeeste Seltsi Laskeföderatsiooni ning EJS-i laskekomisjoni tööd. Kui saavutuste hulka lugeda ka EJS Jahilaskmise Föderatsioonis saavutatu ning see, et Eesti JS jahilaskurid olid osa võtnud kolmest EM võistlusest jahipraktilises laskmistes, on organisatsiooni loomine igati põhjendatud.

Liidu loojateks olid põhiliselt organisatsioonid, kus jahilaskmine au sees oli. Asutajaliikmeteks loetakse Harju Jahindusklubi, Ida-Virumaa Jahimeeste Seltsi, Läänemaa Jahimeeste Seltsi, Läänemaa Silma Laskurklubi, Padise Jahiseltsi, Tartu Jahindusklubi ning TAJASKit. Liidule valiti toona president, kelleks sai tuntud jahimees ja aktiivne laskur Andres Sarri. Juhatusse valiti seitse liiget: V.Bobrov, M.Edur, D.Mälson, A.Levandi, A.Taal ja J.Volmer.